ua en ru

Незрячий ветеран АТО на протезі взяв участь у Марафоні морської піхоти в США

Незрячий ветеран АТО на протезі взяв участь у Марафоні морської піхоти в США Колаж РБК-Україна

Бійця всюди супроводжує собака-поводир на прізвисько Хена

Олександр Дарморос з Хмельницького був розвідником восьмого полку спецпризначення у зоні бойових дій на сході України. Проте в 2016 році отримав важкі поранення, підірвавшись на міні на Донбасі. Будучи незрячим, з протезом замість лівої ноги, чоловік разом з іншими українськими бійцями взяв участь у 43-му Марафоні морської піхоти США у Вашингтоні, подолавши десятикілометрову дистанцію за одну годину і десять хвилин. Про це пишуть "Факти".

Ще Олександр одружився і переїхав у новий будинок в Хмельницькому, гроші на покупку якого виділила влада. А на новосілля в гості до бійця приїжджав президент України..

У Олександра Дармороса насичене життя. Він кожен день в будь-яку погоду виходить на пробіжку, також грає на бандурі, вивчає англійську мову і психологію. Ветеран працює психологом у військовій частині.

На пробіжках його супроводжує вірний друг - собака-поводир Хена, яка, за словами бійця, стала його очима.

Незрячий ветеран АТО на протезі взяв участь у Марафоні морської піхоти в США

Олександр Дарморос з вірним другом - собакою-поводирем Хеной

Олександр боровся за життя чотири дні – коли прийшов до тями, зрозумів, що нічого не бачить. Поруч завжди була мама. Хоробрий боєць каже, що радий тому, що вижив.

Він довгий час знаходився на лікуванні в США – тоді ще сподівався, що зможе повернути зір. Однак фахівці з кращих американських клінік, обстеживши його, сказали, що це, на жаль, неможливо. Але абсолютно безкоштовно зробили новий протез ноги. У Олександра особливий протез – на ньому зображено герб України. Завдяки високій якості виробу, він може ходити не шкутильгаючи.

Пізніше в США йому зробили операцію з реконструкції обличчя - до хірургічного втручання з-за відсутності кістки під оком його обличчя "пливло" вниз.

Після поранення його чекав ще один сюрприз – улюблена жінка сказала йому "так". Весілля зіграли прямо у військовому шпиталі. Але коли Олександр лікувався в Америці, новоспечена дружина його зрадила – втекла з зібраними волонтерами 11 тисячами доларів.

Олександр каже, що зрада коханої людини, стала для нього ще більшим потрясінням, ніж втрата зору і ноги.

Коли йому запропонували взяти участь у забігу, він тільки навчився ходити на протезі без палички. Члени української діаспори в штатах допомогли Олександру зібрати гроші на спеціальний біговій протез, привезли бігову доріжку.

Олександр готувався до забігу довгі вісім місяців – незважаючи на біль, він продовжував тренуватися.

"Я бігаю в будь-яку погоду. Дощ, сніг, мороз — не має значення. Зараз для мене пробіжка — це така ж потреба, як, наприклад, чищення зубів", - каже він.

Олександр Дарморос взяв участь навіть у двох забігах. Перший раз - в Києві на Wizz Air Kyiv City Marathon. Другий раз — вже у Вашингтоні.

У Марафоні морської піхоти брали участь люди з 50 країн світу. Олександр прийшов 3318-м з восьми тисяч учасників. Його результат - десять кілометрів за годину десять хвилин.

Незрячий ветеран АТО на протезі взяв участь у Марафоні морської піхоти в США

Олександр Дарморос під час марафону у Вашингтоні

Нещодавно Олександр приймав у себе в гостях президента України Петра Порошенка, який приїхав у Хмельницький привітати Дармороса з новосіллям. Двоповерховий будинок Олександру вдалося купити на гроші, виділені йому владою.

Олександр знову одружився. Його дружина теж з Хмельницького. Він каже, що знайшов в обраниці споріднену душу.

Раніше ми публікували історію матері самого юного патріота, загиблого на Донбасі.

До речі, відомий волонтер Наталія Юсупова просить про допомогу київським госпіталю.

Нагадаємо, ми писали про те, що військові емоційно звернулися до українців напередодні Нового року.