ru ua

Вночі світилося, як удень: над Росією вибухнув метеорит

Вночі світилося, як удень: над Росією вибухнув метеорит Фото: Метеорит (pixabay.com\laocaohenmang)

Над Сочі згорів яскравий метеорит

У Росії над Сочі пролетів яскравий метеорит, який впав у море, повідомляє ТАСС.

Космічне тіло зафіксувала болідна камера Астрофізичної обсерваторії Кубанського державного університету.

За словами вчених, згорілий метеорит був з метеорного потоку Геменіди.

"В Сочі кажуть, що метеорит впав, в Армавірі спостерігали. Крім цього, у нас є своя інформація - болідна камера фіксувала політ, але він не потрапив до кінця в пол зору. Те, що зафіксували камери, було досить яскравим болідом - метеор розміром 10-15 сантиметрів, який згорів в атмосфері, залишивши дуже яскравий слід. Політ боліда може супроводжуватися характерним звуком і спалахом, яка навіть вдень може висвітлити місцевість", - розповіли в обсерваторії.

Наголошується, що метеорний потік Геминиды проходить над Землею з 4 по 17 грудня.

Апогею він досягне в середині грудня, коли за годину падатиме до 200 метеорів. Астрономи говорять, що такий зорепад - ефектне видовище. Адже Геминиды будуть рухатися з відносно низькою швидкістю і будуть добре видно на нічному небі. Якщо вірити прикметам, то можна загадувати бажання, коли зірка буде падати.

"Свою назву зорепад Геминиды отримав від сузір'я Близнюків (Gemini). Коли спостерігаєш з Землі здається, що яскраві метеори летять саме звідти, хоча насправді це тільки видимість. Метеорів Персеїди влітають в атмосферу нашої планети зі швидкістю до 70 кілометрів на секунду, а Геминіди - до 30 - 40 кілометрів. Отже, їх можна спостерігати в небі довше", - розповів Валерій Касеркевич, науковий співробітник астрономічної обсерваторії національного університету імені Івана Франка.