ua en ru

Олег Попов помер: яким він нам запам'ятався

Олег Попов помер: яким він нам запам'ятався Фото: клоун Олег Попов (vedomosti.com)

2 листопада помер клоун Олег Попов. У відомого артиста зупинилося серце

Під час гастролей в Ростові-на-Дону в віці 86-ти років помер Олег Попов. Біографія артиста цирку широко відомого під прізвиськом "сонячний клоун", якого глядачі завжди впізнавали по клітчастій капелюсі, в матеріалі Styler.

Олег Попов: біографія ранніх років

Олег Костянтинович Попов з'явився на світ в невеликому селі Вирубові Московської області 31 липня 1930 року. Пізніше сім'я перебралася до Москви. В кінці 30-х років батько хлопчика, який працював на годинниковому заводі, зник. Пізніше стало відомо, що його заарештували через те, що зламався зроблений на заводі годинник для Сталіна. Після 1941 року син більше ніколи не бачив батька, а мати вийшла заміж вдруге.

У 13 років Олег Попов влаштувався на поліграфічний комбінат учнем слюсаря. У воєнні роки його зарплатою було 500 грамів хліба на день.

Клоун Олег Попов в начале карьерыФото: Клоун Олег Попов на початку кар'єри (kino-teatr.ru)

Через рік хлопець познайомився з дивовижним світом цирку. Займаючись в гуртку акробатики в Палаці спорту, майбутній артист подружився зі студентами з циркового училища. Нові знайомі запросили його на свою репетицію, після чого Попов прийняв рішення стати циркачем. У 1944 році юнак вступив в Державне училище циркового мистецтва. Важкі 10-ти годинні репетиції проходили у студента як гра. Попов легко освоїв майстерність пародії, еквілібристику, жонглювання і через 6 років отримав спеціальність "ексцентрик на дроті".

Робота в цирку і світова популярність

Клоун Олег Попов почав свою циркову кар'єру, працюючи еквілібристом з номером "Ексцентрик на вільному дроті". Його дебют відбувся в Саратовському цирку. У 1953 році Попову пощастило стати учнем знаменитого клоуна Карандаша.

В середині 50-х артист придумав свій знаменитий образ "сонячного клоуна" - юморного хлопчини в картатій кепці, смугастих штанях і яскраво-жовтою копицею волосся. Кепку Попов знайшов на "Мосфільмі", а на питання чому на виступи він одягає червоні шкарпетки, відповідав: "Дурень і пожежник люблять червоне". Найбільш популярними стали його репризи "Свисток", "Кухар", "Луч".

Олег Попов - "сонячний клоун"Фото: Олег Попов - "сонячний клоун" (112.ua)

Світову популярність актор Олег Попов отримав після зарубіжних гастролей з цирковою трупою Державного цирку. На виступах клоуну часто доводилося замінювати Карандаша, який в той час зловживав алкоголем.

Кумиром Попова був Чарлі Чаплін, йому вдалося особисто зустрітися з великим коміком на гастролях в Італії. А ось з Юрієм Нікуліним відносини були натягнуті. Олег Костянтинович вважав, що Нікулін заздрив його успіху за кордоном, тому і не дозволяв проводити виступи Попова на Кольоровому бульварі.

Олег Попов: біографія приватного життя

Клоун був одружений двічі. Першою дружиною Попова стала скрипалька Олександра Іллівна. У шлюбі у пари народилася дочка Ольга.

Ольга деякий час працювала в цирку танцівницею і виступала разом з батьком.

Із другою дружиною, Габріелою Леман, Олег Попов познайомився в Австрії, вона була молодша за артиста майже на 30 років. Габріела прийшла на циркову виставу, але їй не вистачило місця, і дівчині довелося дивитися виступ в проході. Попов помітив її і приніс стілець. Так відбулося знайомство майбутньої пари.

Попов з другою дружиною ГабріелоюФото: Попов з другою дружиною Габріелою (aif.ru)

Під час розпаду СРСР Олег Костянтинович втратив свої грошові заощадження і поїхав до Німеччини. Попов разом з дружиною жив у Еглофштайні і виступав з власною цирковою програмою. Німецькі глядачі полюбили клоуна і дали йому прізвисько "Щасливий Ганс".

Олег Попов: фільми веселого клоуна

Олег Костянтинович часто з'являвся на телеекрані за часів Радянського союзу. Клоун дебютував в документальній картині "Арена сміливих" в 1953 році. Знімався в передачі для дітей "Будильник".

Всього в фільмографії артиста 14 кінокартин, серед яких відомі: "Синій птах", "Карнавал", "Стороннім вхід дозволений", "Останній шахрай". У більшості фільмів клоун грав самого себе.

Як помер Олег Попов

Помер Попов в Ростові-на-Дону під час гастролей, встигнувши дати всього дві вистави з 12 запланованих.

2 листопада помер клоун Олег ПоповФото: 2 листопада помер актор Олег Попов (ok-inform.ru)

Весь день 2 листопада артист добре себе почував, а ввечері в номері готелю у нього зупинилося серце. Поховають клоуна в Німеччині.