ua en ru

"Він в школу вже пішов?": українські полонені в "ЛНР" вперше за довгий час подзвонили рідним (відео)

"Він в школу вже пішов?": українські полонені в "ЛНР" вперше за довгий час подзвонили рідним (відео) Кадр з відео (YouTube/novayagazeta)

В'язні сподіваються, що їх обміняють до початку 2018 року

В "ЛНР" українським полоненим вперше за кілька місяців дали можливість почути голоси рідних і близьких. Про це повідомляє "Новая газета".

"Вони почули голоси рідних вперше за багато місяців. Вони сподіваються, що їх нарешті обміняють згідно з Мінськими домовленостями", – зазначили у виданні.

Зокрема бойовики дозволили поговорити з сім'ями Сергію Гладкому, Анатолію Кучеру, Владиславу Лактіонову, Олегу Якуніну, Олександру Іщуку, Артему Крині та Валентину Богдану.

Відео: Укладеним дали подзвонити (YouTube/novayagazeta)

Більшість повідомляли рідним, що "живі, здорові" та що у них "все нормально", також передавали привіт і повідомляли про надію на те, що незабаром їх обміняють.

"Луганськ нас приготував до обміну, чекаємо новин, можливо, скоро буду вдома", - сказав Олег Якунін.

"Наташ, привіт, впізнала? Мені дали подзвонити, сказати, що нас готові обміняти", - розповів по телефону Олександр Іщук.

"Тату, привіт! Я добре, живий, здоровий", - повідомив батькові Валентин Богдан.

"Синок, я тебе чекаю", - відповів тато ув'язненого.

Анатолій Кучер на питання про те, коли його можуть обміняти, сказав: "Дасть Бог, до Нового року".

"Ти мого сина бачила?" – запитав в'язень Владислав Лактіонов у матері.

"Він в школу вже пішов, так?" – уточнив він.

Нагадаємо, 15 листопада президента РФ Володимира Путіна попросили посприяти обміну заручниками між Україною та "ДЛНР". Після цього він поговорив по телефону з ватажками бойовиків Олександром Захарченко та Ігорем Плотницьким.

До речі, Плотницький виїхав на територію РФ.

Ватажок так званої "Луганської народної республіки" Ігор Плотницький виїхав з окупованого Луганська на територію Російської Федерації. Про це повідомляє "Новая газета".

"Автомобільний кортеж, в якому знаходяться глава самопроголошеної "Луганської народної республіки" (ЛНР) Ігор Плотницький, керівник його адміністрації Ірина Тейцман, голова "ДТРК ЛНР" Анастасія Шуркаева і ряд інших осіб виїхав з території Луганська в Росію", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, будівля "уряду" "ЛНР" залишається в оточенні озброєними людьми. Згідно з повідомленням, будівля оточена, імовірно, співробітниками "МВС ЛНР" і "міністерства держбезпеки ДНР".