ua en ru

У Панамі будують село з пластикових пляшок

У Панамі будують село з пластикових пляшок Фото: "Пластикова" село

Перший будинок пластикової села вже готовий до використання

В Панамі на острові Колон архіпелагу Бокас-дель-Торо почали будівництво першого у світі "пластикової" села - Plastic Bottle Village. Всі будинки поселення будуть зроблені з пластикових пляшок.

Про це повідомляє Novate.ru.

Ідея належить канадцеві Роберту Бізо. Нещодавно він перебрався жити на панамський острів та помітив, що узбережжя буквально всіяне викинутими пляшками з-під води та солодких напоїв.

Перший будинок незвичайного села готовий, також закінчується будівництво двоповерхового особняка.

Технологія будівництва полягає в тому, що порожні пляшки укладаються в пов'язані між собою дротяні сітки, а потім поміщаються в сталеві каркаси. Далі робітники роблять проводку та всі необхідні комунікації. Стіни покривають бетонним розчином, а на завершальному етапі штукатурять, вставляють вікна і двері, роблять дах.

За словами Роберта Бізо, для будівництва першого будинку знадобилося понад 10 тисяч пляшок. Він стверджує, що подібне житло володіє хорошою теплоізоляцією та не вимагає установки кондиціонера. Більше того, воно сейсмостійке.

Під майбутнє "пластикове" село відведено 33,5 гектарів площі. На цій ділянці планується побудувати від 90 до 120 будинків. Крім житлових будинків, Бізо хоче звести павільйон для занять йогою та магазин.

У Панамі будують село з пластикових пляшокУ Панамі будують село з пластикових пляшокУ Панамі будують село з пластикових пляшокУ Панамі будують село з пластикових пляшокУ Панамі будують село з пластикових пляшокФото: Plastic Bottle Village

До речі, Трамп підтвердив будівництво стіни на кордоні з Мексикою.