ua en ru

Підвищення пенсій в Україні: хто отримає істотну надбавку в березні

Підвищення пенсій в Україні: хто отримає істотну надбавку в березні Колаж РБК-Україна

За новою формулою пенсії повинні підвищитися у багатьох категорій пенсіонерів

У березні 2019 року очікується чергове підвищення пенсій і в цей раз перераховувати будуть вже за новою формулою, яка буде включати в себе оновлений показник мінімальної зарплати, зростання зарплат за останні три роки та рівень інфляції. Про те, хто ж отримає відчутну надбавку, йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

У новій формулі буде враховуватися стаж українця, середня зарплата по країні і зарплата, яку пенсіонер отримував до виходу на пенсію. Так як за попередній рік пенсії підвищили всього на 9%, а мінімальна зарплата підвищилася на 25%, то доходи українських пенсіонерів фактично застаріли. Тому уряд придумав нову формулу, яка допоможе вирівняти ці виплати.

З'ясувалося, що ті, хто на даний момент мають пенсії вище 4 тисяч гривень – зможуть розраховувати на надбавку від 500 гривень на місяць. У тих, хто отримував пенсію менше 2 тисяч гривень, виплати зростуть у середньому на 197 -300 гривень.

Формула виглядає так: обчислюється відсоток середнього зросту заробітної плати за минулі три роки, ділять його навпіл і додають половину від минулорічної інфляції. У середньому пенсійні виплати українців зростуть на 12-17% з 1 березня.

Це підвищення торкнеться всіх пенсіонерів, навіть тих, хто отримував мінімальну пенсію. А ось перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів очікується в квітні 2019 року.

За фактом виходить, що ті, у кого пенсія була маленька – отримає невелику надбавку. А ті, у кого пенсія була досить велика – отримають відчутну надбавку.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, який стаж необхідний для оформлення пенсії в 2019 році.

А також розповідали про те, що ціни на продукти в Україні різко підскочать.