Православні християни 24 липня вшановують пам'ять княгині Ольги.
Що можна і не можна робити в цей день - читайте нижче в нашому матеріалі Styler.
Згідно з літописами, княгиня Ольга правила Руссю в X столітті (945-962 роках), після смерті чоловіка великого князя Ігоря прийняла християнство ще до хрещення Русі.
У 946 році Ольга рушила з військом у похід на древлян. Дружина Ігора перемогла сусідів у бою. Ольга встановила на захоплених землях данини і податки. А місто Іскоростень після безуспішної облоги підступно спалила за допомогою птахів, до лапок яких прив'язали запалене клоччя з сіркою.
Однак Ольга увійшла в історію не тільки як мстива вдова, але і як перший правитель, який прийняв християнство. Її хрестили в Константинополі під ім'ям Олени, звідки княгиня повернулася до Києва з православними іконами і книгами. За життя вона почала зводити на Русі перші храми. Ці дії підготували грунт для її онука Володимира, який хрестив Русь в 988 році.
Саме княгиня Ольга стала ініціатором адміністративних реформ і розробила систему оподаткування. Також вона стала засновником кам'яного будівництва на Русі. Під час її перебування при владі були встановлені межі Київської Русі.
Свята допомагає вдовам і знедоленим.
День ангела в цю дату святкує Ольга.
Раніше ми писали, за що треба молитися кожен день в липні 2022.
Також ми повідомляли, яка погода буде в липні 2022 в Україні.