Професія мрії: NASA запросить для польоту на Марс клоуна

Професія мрії: NASA запросить для польоту на Марс клоуна
Колаж РБК-Україна

Вчений пояснив, для чого люди таких професій в команді космічного корабля

Для того, щоб екіпаж космічного корабля не конфліктував і перебував у хорошому робочому стані, на борту обов'язково повинен бути присутнім комік або клоун. Таку думку висловив антрополог з Університету Флориди Джеффрі Джонсон, пише видання The Guardian.

Джеффрі Джонсон вже чотири роки співпрацює з NASA і займається вивченням роботи команди в замкнутому просторі. Він протягом довгого часу спостерігав, як ведуть себе дослідники в групах на Південному полюсі.

На думку антрополога, для успішного функціонування екіпажу в замкнутих умовах, на борту обов'язково має бути людина, яка буде виконувати зовсім інші соціальні ролі – лідера, клоуна, коміка, оповідача або миротворця.

"Ці ролі неформальні, вони з'являються в середині групи самі собою. Але цікаво те, що, якщо в групі склалася правильна комбінація, справи йдуть добре. А якщо ні, то група працює дуже погано", - зазначив Джонсон.

Він провів спостереження за чотирма групами астронавтів, які провели в симуляторі космічного корабля від 30 до 60 днів і вважає, що під час першого польоту на Марс, який запланований на 2033 рік у команді обов'язково повинен бути присутній хоча б один член екіпажу, який зможе розрядити обстановку.

Справа в тому, що політ на Марс займе лише вісім місяців в одну сторону і за такий тривалий період на борту корабля неминуче будуть відбуватися конфлікти.

"Це люди, які здатні зібрати всіх разом, подолати розриви, коли виникне напруженість, і дійсно підняти моральний дух", - пояснив антрополог важливість коміка в екіпажі.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що експерти пояснили, чому офіційно нянею бути не вигідно.

А також розповідали про те, що у мережі відшукали найкрасивішу дівчину-кондуктора.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся