ru ua

Расова дискримінація в Сумах: не пустили в ресторан через колір шкіри

Расова дискримінація в Сумах: не пустили в ресторан через колір шкіри Колаж (РБК-Україна)

У місті обмежують вхід в заклад за зовнішніми ознаками національності

У Сумах стався кричущий випадок: молоду пару не пустили в ресторан через те, що вирішили, що вони іноземці. Про це повідомляє ТСН.

Працівники закладу за кольором шкіри хлопця і хіджабом, в якому перебувала дівчина, прийшли до висновку, що вони мають неукраїнське громадянство, що стало причиною обмежити вхід в ресторан. "Ми обмежуємо доступ тимчасово, ми обмежуємо, в обслуговуванні теж відмовимо. Оскільки, приватний заклад", - прокоментував офіціант відмову пускати молодих людей.

Хлопець по імені Халід Айман дійсно має громадянство Сомалі і є підданим Великобританії, а його дівчина Дарина – громадянка України. Пара обурена випадком. "Я не розумів, що відбувається, а коли вона пояснила мені – у мене стався шок. Але якщо б я був білим, блондином, і у мене були блакитні очі?" – сказав хлопець.

Відео: youtube.com/ТСН

Дівчина розповіла, що Халід давно хотів побачити Україну, і тепер їй дуже соромно за працівників закладу. Їй зателефонувала директор закладу з вибаченнями, якими Дарина була шокована.

"Вона дуже вибачалася, але сказала: чому ви, коли зайшли, не показали паспорт, що ви є громадянкою України? Ми були просто шоковані. І вона сказала, що я вам дам тоді картку і якщо працівники будуть змінюватися, то вони будуть знати, що ви зможете зайти. Тобто ця ситуація буде повторюватися знову і знову. Якщо не ми – буде хтось інший", - додала Дар'я.

Власниця ж ресторану Людмила Мурай зазначила, що вони дійсно обмежують вхід деяким місцевим іноземцям, оскільки ті раніше влаштовували в закладі погром. "Ніякого расизму, ніякого упередженого ставлення у мене немає ні до іноземців, ні до наших", - сказала вона.

У поліції, куди пара подала заяву, повідомили, що буде влаштована перевірка, тому що є певні ознаки дискримінації і факт відмови в наданні послуг.

Нагадаємо, в Івано-Франківську відкрили християнське кафе, в якому немає цін.

Раніше в мережі стався скандал через те, що Київпастранс витратив понад 10 мільйонів гривень у 2016 році на установку спеціальних підйомників для людей з інвалідністю на станціях метро, але вони так досі не були введені в експлуатацію.

До речі, в Києві побили активіста через підозру в гомосексуалізмі.

Рекомендуємо до перегляду:

Відео: Рекордна кількість пар уклали шлюб в Києві 8.08.18