ua en ru

Рестораторка з Полтави намагається уникнути покарання за смерть збитого хлопчика

Рестораторка з Полтави намагається уникнути покарання за смерть збитого хлопчика Колаж РБК-Україна

Експерти вважають, що у неї є шанси викрутиться

Власниця ресторанного бізнесу та перукарні Наталія Саєнко, яка в листопаді 2018 року на "зебрі" у центрі Полтави збила 15-річного Артема Левченко, померлого через два місяці в лікарні, намагається уникнути кримінальної відповідальності. Про це повідомило видання "Факти".

На початку січня стало відомо, що Жовтневий районний суд Полтави відправив власницю ресторанного бізнесу Наталю Саєнко, яка збила підлітка на "зебрі", цілодобовий під домашній арешт.

9 січня винуватиці трагедії оголосили про підозру за ч. 2 ст. 286 "Порушення правил безпеки дорожнього руху під час керування транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого" ККУ.

Їй загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі. Згідно з матеріалами відкритого кримінального провадження, вона порушила правила дорожнього руху, не зменшивши швидкість перед переходом, і не зупинилася, побачивши пішохода.

Рестораторка з Полтави намагається уникнути покарання за смерть збитого хлопчика

Фото: facebook.com/Наталія Левченко

Прокуратурі буде важко зібрати доказову базу, і у жінки з такими зв'язками і ресурсами є всі шанси викрутиться, стверджують експерти.

Дмитро Семеха, адвокат сім'ї Левченко, вважає, що встановити істину нескладно. Можна було розслідувати за два-три години. Просто розслідування велося некваліфіковано, а докази намагалися приховати.

Автоексперт Віталій Максимов каже, що слідство в подібних обставинах проводиться, як правило, необ'єктивно. Оскільки у нас ті, хто їздить на „крутих“ авто, можуть домовлятися.

Свідки кажуть, що Наталія Саєнко після того, як збила хлопчика, навіть не підійшла до нього, щоб упевнитися, в якому він стані. А чоловік і охоронець, що приїхали за викликом, відразу ж "скрутили" номери і зняли відеореєстратор з автомобіля.

Реєстратор, правда, повернули, але вже без записів, сказали, що він давно вже пошкоджений, тому не записав момент зіткнення Саєнко з 15-річним велосипедистом. В патрульній поліції стверджують, що реєстратор зняли до їх прибуття. А слідчий Полтавського міського відділу поліції Віталій Скрильник долучив реєстратор до матеріалів лише через тиждень.

Зараз слідство розраховує на відновлення записів відеореєстратора учасниці ДТП, що сиділа за кермом "Мерседеса". Фахівці кажуть, що можна не тільки визначити, видалялися записи чи ні, але і відтворити стерті.

Рестораторка з Полтави намагається уникнути покарання за смерть збитого хлопчика

Фото: facebook.com/Наталия Левченко

Ускладнює слідство і те, що обставини ДТП ніде не зафіксовані. Саме на тій ділянці одній з найжвавіших центральних вулиць Полтави не встановлені камери відеоспостереження. До того ж на відрізку дороги в цей момент не було автомобілів, які могли б записати момент зіткнення на реєстратори. А у патрульних, які приїхали на оформлення ДТП, не працювали камери.

Один з експертів стверджує, що Артем був учасником дорожнього руху, і при перетині пішохідного переходу зобов'язаний був вести велосипед в руках.

Адвокат сім'ї Левченко, Дмитро Семеха каже, що найбільший цинізм цього злочину полягає в тому, що винуватиці ДТП пред'явили обвинувачення тільки після смерті Артема. Всі ці два місяці вона спокійно жила і вела бізнес, оскільки їй закидали "м'яку" статтю: "порушення правил дорожнього руху, що спричинило нанесення потерпілому тілесних ушкоджень середньої тяжкості".

А кома, за словами адвоката, згідно з визначенням ступеня нанесення тілесних ушкоджень, є важким пошкодженням, що загрожує життю потерпілого.

Відео: facebook.com/Наталия Левченко

Адвокат розповідає, що за два місяці слідчий взяв покази аж у трьох свідків і то через кілька днів після аварії. Вони розповіли, що велосипедист їхав без шолома досить швидко і з'явився на переході раптово. А ось водій "Мерседеса", за оцінками свідків, рухався зі швидкістю не більше 50-70 кілометрів на годину.

Наталія Саєнко перевела на рахунок сім'ї Левченко 80 тисяч гривень, щоб потім пред'явити це в суді, як пом'якшувальну обставину. Але батьки Артема всі гроші повернули і зберегли квитанції.

Рестораторка з Полтави намагається уникнути покарання за смерть збитого хлопчика

Фото: facebook.com/Наталія Левченко

Саме завдяки небайдужим полтавчанам розслідування у цій резонансній ДТП зрушило з місця. Після смерті Артема громадськість наполегливо стала вимагати від правоохоронців активізації та прозорості слідства, влаштовуючи пікети біля обласної прокуратури.

Тоді ж начальник ГУНП в Полтавській області Андрій Замахин прийняв рішення відсторонити від ведення справи слідчого Віталія Скрильника і його безпосереднього керівника Едуарда Єфіменка. Більше того, щодо них розпочато службове розслідування.

У суді Олег Губа, адвокат підозрюваної вказував на те, що досі немає технічної експертизи автомобіля, тому не можна стверджувати, що вина повністю лягає на неї. І просив суд змінити запобіжний захід на домашній арешт в нічний час або особисте зобов'язання, аргументуючи це тим, що у неї в підпорядкуванні близько 40 людей, які ризикують втратити роботу.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про серйозне ДТП з фурою, яка перекинулася і повисла над зустрічкою.

Також ми писали про те, що в Києві дівчина на авто влетіла в людну зупинку.