Росіяни заявили, що втомилися чекати від Путіна покращення життя

Росіяни заявили, що втомилися чекати від Путіна покращення життя
Володимир Путін / Колаж РБК-Україна

В РФ знизився рівень довіри до президента

Більше половини росіян заявили, що втомилися чекати від президента РФ Володимира Путіна покращення життя в країні. Про це свідчать дані останнього дослідження "Левада-центру", передає російський РБК.

Зокрема, чекати від Путіна позитивних зрушень в житті країни втомилися 51% опитаних. При цьому 72% заявили про довіру президенту РФ. Не довіряють Путіну 19% респондентів.

Відзначається, що рівень довіри до президента за рік знизився з 78% (квітень 2016 року) до 72%, в основному відсоток впав за рахунок тих, хто вагався відповісти. Їх кількість зросла на 4 відсоткових пункти.

Також росіян спитали, які почуття у них викликає Путін. З цього питання лідерами виявилися симпатія (32%) і "не можу сказати про нього нічого поганого" (27%). Байдуже до президента РФ ставляться 17% опитаних, 10% респондентів відчувають захоплення Путіним, 3% - ставляться з антипатією, 1% - з огидою.

На запитання про втому населення від очікувань позитивних зрушень в життя 16% респондентів відповіли "виразно так", ще 35% - "скоріше так". Відзначається, що за півроку кількість росіян, які втомилися чекати змін, зросла на 10% (з листопада 2016-го).

За даними "Левада-центру", найбільш високий рівень розчарування росіян в діях Путіна був зафіксований в квітні 2013 року - 61% опитаних.

Найнижчим рівень розчарування Путіним у Росії був у березні 2000 року - 35% респондентів.

З тим, що Путін винен у зловживанні владою, згодні 42% опитаних. 11% з них відповіли "безсумнівно винен, про це свідчить безліч фактів, наведених в інтернеті та вільних ЗМІ", 31% погодилися з варіантом "напевно, так, як і всі високопоставлені чиновники, але я про це мало знаю, не слідкую за цим".

23% росіян заявили, що, навіть якщо ці звинувачення правдиві, важливіше те, що при Путіні країна стала жити краще. 22% опитаних не вірять у провину Путіна, ще 13% не змогли відповісти.

За даними дослідження, найменш вдалими росіяни вважають дії президента в області боротьби з корупцією та поліпшення рівня життя громадян: обидва пункти набрали 32% голосів опитаних.

Економічним розвитком країни незадоволені 26% респондентів. При цьому 2% росіян не бачать жодних невдач у діях президента РФ. 9% не змогли відповісти на запитання про невдачі Путіна як голови держави.

Серед успіхів лідера РФ росіяни виділяють підвищення боєздатності армії (39%), зміцнення міжнародних позицій Росії (34%) і вирішення чеченського конфлікту (26%).

До речі, росіяни незадоволені тим, що влада РФ виділяє кошти на Крим.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся