ru ua

Смертельна загроза: експерти оголосили про можливу пандемію невиліковної хвороби

Смертельна загроза: експерти оголосили про можливу пандемію невиліковної хвороби Колаж РБК-Україна

За останні 15 років кількість хворих подвоїлася

Вчені б'ють на сполох через почастішання випадків хвороби Паркінсона у світі. Так, за прогнозами, до 2040 року можна буде говорити про пандемію. Експерти говорять про проблеми, які потрібно подолати, щоб запобігти або хоча б сповільнити загрозу, пише західне видання "IOS Press".

Раніше хвороба Паркінсона (ХП) була рідкісним захворюванням. Проте демографія та побічні продукти індустріалізації в даний час сприяють пандемії, що насувається, стверджують експерти.

Сьогодні хвороба є неврологічним розладом, який найшвидше поширюється у світі. Вона повільно прогресує, впливає на рух, м'язовий контроль і рівновагу, а також на психічний стан людини.

Згідно зі статистикою, з 1990 по 2015 рік число людей з ХП подвоїлося в усьому світі і перевищило шість мільйонів. Прогнозується, що в основному через старіння ця цифра подвоїться до 2040 року, перевищивши 12 мільйонів.

Смертельна загроза: експерти оголосили про можливу пандемію невиліковної хвороби

Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Захворюваність ХП збільшується з віком, а оскільки населення світу старіє, зростає і частотність виникнення захворювання.

Побічні продукти індустріалізації - пестициди, розчинники і важкі метали також є чинниками ризику, згідно з останніми дослідженнями.

До речі, нещодавно ми писали про небезпечні ускладнення від кору, які можуть призвести до летального результату.

Нагадаємо, ми повідомляли про те, що у Львівській обласній 16-річна дівчина впала в кому через ускладнення від кору.

А також публікували новину про те, що у Львівській області чоловік заразився небезпечною інфекцією - це другий випадок захворюваності у дорослих за останні десять років.