ua en ru

Від зіпсованого взуття до тяжких хвороб: жахливі наслідки солі на дорогах

Від зіпсованого взуття до тяжких хвороб: жахливі наслідки солі на дорогах Фото: Сіллю посипають вулиці в ожеледь (РБК-Україна)

Як впливає сіль на дорогах на навколишнє середовище, здоров'я людей і стан автомобілів - у матеріалі

Щороку взимку вулиці Києва та інших міст України посипають сіллю, щоб боротися з ожеледицею. Особливо часто дороги посипають у морози і снігопади, під час яких вулиці сковують величезні пробки, а тротуари вкливаються льодом.

Що саме висипають на дорогах міста комунальники – точно невідомо. Більшість експертів каже, що це – звичайна кар'єрна сіль, яка на виробництві стає основою для кухонної солі. Але як вона впливає на здоров'я людей, на автомобілі і навколишнє середовище?

З одного боку, реагенти рятують від ожеледиці, а з іншого – можуть завдати серйозної шкоди.

Солі можуть роз'їдати поверхню автомобіля

Сіль серйозно впливає на стан автомобілів, якими користуються жителі міст під час посипання доріг сіллю. Насамперед – сіль "проїдає" ті елементи, які вже зіпсовані.

Наприклад, гострий предмет зачепив днище авто. Через деякий час, якщо виїжджати на дороги взимку регулярно, солі поступово посилюють цю проблему, і дірка збільшується в розмірах. Це – одна з причин, чому в зимовий час на СТО радять приїжджати частіше.

Від зіпсованого взуття до тяжких хвороб: жахливі наслідки солі на дорогахФото: Коли в авто є проблеми, сіль на дорогах може посилити проблему (РБК-Україна)

Також важливо регулярно їздити на мийку, щоб звільняти машину від сольових розводів, які можуть при тривалому впливі роз'їдати поверхню.

Звичайно, дірка в авто від солі не з'явиться, тому тут побоювання перебільшені. Але іржу при регулярному впливі збільшити точно може.

Бетонна плитка тріскається

Інженери кажуть, що сіллю категорично не можна посипати тротуарну плитку. Сіль – це швидкодіючий і дуже сильний руйнівник бетону і навіть сталевої арматури. Сульфати, які є у складі солі, проникають в структуру плитки, і з часом вона збільшується в розмірах, а потім у ній з'являються тріщини.

Замість солі краще сипати на плитку і будь-який бетон самий звичайний пісок. Від солей наноситься шкоди природі: грунт насичується сіллю і поступово знищується.

Алергія і запалення

Солі шкодять і вуличним тваринам, кажуть експерти.

Як відомо, багато собак люблять "купатися" в снігу і щиро радіють зимі, але при контакті з сіллю у них може виникнути алергія і запалення на шкірі.

Від зіпсованого взуття до тяжких хвороб: жахливі наслідки солі на дорогахФото: Рясні снігопади та ожеледь у Києві (РБК-Україна)

До того ж, випаровування від хлориду натрію викликають у тварин респіраторні захворювання. Лікарі наголошують: якщо у вашої тварини виявилися будь-які прояви алергії – терміново покажіть її фахівцям.

Що стосується пішоходів на вулицях, то, перш за все, сіль сильно впливає на знос їхнього взуття. Особливо - якщо за взуттям не доглядати. Найбільш стійко сольові розводи залишаються на замшевому взуття, і прибрати їх часом досить складно. Деякі люди і взагалі викидають взуття після тривалої дії солей.

Крім того, в холодну пору року і мінливу погоду взуття може зіпсувати не тільки сіль, а й висока вологість, снігопади чи морози. Втім, часто вплив солі на людей перебільшений. Тому головне – не переборщити.

Нагадаємо, раніше синоптики повідомили, які погодні сюрпризи принесе українцям лютий.

Також нещодавно був розкритий секрет нечищених тротуарів у Києві. Як виявилося, відповідь криється в грубій бюрократичній помилці.

До речі, ми зібрали фото і відео, на яких видно, як міста України потерпають від сильних снігопадів.