Списання боргів за комуналку: українцям можуть підготувати сюрприз

Списання боргів за комуналку: українцям можуть підготувати сюрприз
Колаж РБК-Україна

Експерти пояснили, чим може обернутися для українців списання боргів

Після підвищення цін на газ в Україні почали зростати борги за комунальні послуги. За даними Державної служби статистики, за минулий рік загальний борг зріс на 70% і ця заборгованість продовжує зростати. Це підтвердила і керівник НКРЕКП Оксана Кривенко.

Вона зазначила, що за 2018 рік борги за електроенергію збільшилися майже на п'ять мільярдів гривень.

"Сумарна вартість спожитої електричної енергії споживачами в 2018 році склала 195,081 млрд гривень, заборгованість споживачів на початок 2018 року - 28,942 млрд гривень, на кінець року - 33,611 млрд гривень, приріст заборгованості за рік склав 16%, або 4,67 млрд гривень", - розповіла Оксана Кривенко.

Голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус уточнив, що з вищевказаної суми, борги населення - це 5 млрд гривень, решта - борги підприємств.

"Варто відзначити, що борги населення в загальному обсязі заборгованості за електроенергію становлять лише близько 5 млрд гривень, а решта 28 млрд гривень - це борги підприємств, бюджетних установ. І це логічно: для підприємств сьогодні тарифи на 150% вище, ніж для населення. Очевидно, що існує прямий зв'язок: чим вищий тариф, тим вище борги", - пояснив Герус у своєму коментарі для видання "Факти".

Він додав, що такого низького рівня оплати комунальних послуг не було з кінця 90-х років і найближчим часом це може стати справжньою катастрофою.

"Це безпрецедентно низький рівень, такого не було з кінця 90-х років. За моїми оцінками, сумарно всі борги населення та підприємств по газу, електроенергії, опалення, воді, досягають вже 100 млрд грн. Це катастрофа, і масштаб катастрофи тільки зростає. Швидше за все, ми вже пройшли точку неповернення, коли ці борги стають в принципі такими, що не будуть оплаченими, і єдиний спосіб вирішити проблему - це їх списати і закрити бюджетом", - вважає експерт.

Він нагадав, що майже два роки тому був схвалений законопроект, який дозволив би списати 30 млрд гривень боргів.

"Варто нагадати, що Кабінет міністрів ще навесні 2017 року схвалив проект закону про погашення 30 млрд гривень боргів за електроенергію. Частково за рахунок державного бюджету, а частково - спеціальною надбавкою всім споживачам в тариф на електроенергію. Тобто, за версією уряду, той, хто сам справно платить, буде змушений заплатити ще і за тих, хто не платить", - пояснив Герус і попередив, що якщо ще один законопроект про списання 56 млрд гривень буде прийнятий, то це призведе до підвищення тарифів.

"Крім того, законопроект про списання боргів населення за житлово-комунальні послуги на суму 56 млрд гривень також вже зареєстрований у Верховній Раді. Отже, сумарно пропоноване списання становить близько 80 млрд гривень. А ще видача субсидій готівкою, без сумніву, збільшить обсяги боргів і рівень неплатежів. Як і, можливо, нове підвищення цін на газ в цьому році", - підкреслив експерт.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що пенсіонерку вигнали з квартири за комунальні борги.

А також розповідали про те, що українців змусять платити за сусідів.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся