ru ua

Тарифи на комунальні послуги: українцям приготували неприємний сюрприз

Тарифи на комунальні послуги: українцям приготували неприємний сюрприз Колаж РБК-Україна

Експерти розповіли, як підвищиться тариф на газ в найближчому році

Тарифи на комунальні послуги, які і так вже боляче вдарили по гаманцях українців, знову будуть підвищуватися. Найближчі підвищення цін на газ для населення заплановано вже на травень – тарифи піднімуться ще на 15%. До 2020 року ціна на газ підніметься на 25%.

За словами експертів, у травні ціна на газ складе понад 10 гривень за один кубометр (зараз більше 8 гривень).

Для жителів столиці зростуть тарифи на гарячу воду і опалення – зростання очікується на рівні 20%. А на початку 2020 року тариф на газ складе 13 гривень за один кубометр, а тарифи на опалення і гарячу воду зростуть на 18%.

Якщо в цьому році взимку українці викладали за опалення близько двох тисяч гривень, то в наступному році сума у платіжках зросте майже до трьох тисяч гривень.

Тариф на гарячу воду в столиці зараз становить близько 100 гривень за один кубометр, у травні, за прогнозами експертів, ціна зросте до 120 гривень за один кубометр.

Крім того, з травня набуває чинності новий закон, згідно з яким встановлять абонплату на комуналку та за кожний день прострочення будуть нараховувати пеню - так хочуть уникнути заборгованості населення.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, куди звертатися і що робити, якщо суми в платіжках за комунальні послуги завищені.

А також розповідали про те, на скільки підвищили тарифи за воду і яких міст торкнеться підвищення.