750 тисяч українців стануть кліматичними переселенцями
Підняття рівня Світового океану внаслідок глобального потепління призведе до масштабних наслідків для нашої планети і потягне за собою затоплення цілих міст, промислових і екологічно небезпечних об'єктів, у тому числі і в Україні. Про це йдеться в статті "Вода близько" Софії Садогурській з ГО "Екодія" для "Дзеркала тижня".
Зазначається, що до початку 22 століття, якщо нинішні темпи зростання викидів парникових газів не зміняться, температура підвищиться на 4 градуси (за Цельсієм), і рівень Чорного і Азовського морів зросте мінімум на 82 сантиметри.
У прогнозованій зоні затоплення в нашій країні - 590 населених пунктів. Найбільші з них - Одеса, Миколаїв, Херсон, Бердянськ, Маріуполь та Керч - можуть повністю або частково піти під воду.
Також дослідники підрахували, що близько 75 тисяч людей ризикують стати кліматичними переселенцями в Україні.
Фото: ecoaction.org.ua
Крім того, можуть бути затоплені 445 промислових майданчиків, 13 сміттєвих звалищ, 36 очисних споруд (всього 626 екологічно небезпечних об'єктів).
У зоні ризику до 2100 року також називаються меткомбінат "Азовсталь" у Маріуполі та ставки-відстійники заводу "Кримський титан" під тимчасово окупованим Армянськом.
Фото: ecoaction.org.ua
Дослідження вказують, що підвищення рівня моря може призвести до затоплення 98 об'єктів природно-заповідного фонду та історико-культурної спадщини, в тому числі і легендарного "Херсонеса Таврійського".
"200 тисяч гектарів сільськогосподарських земель, 10 тисяч гектарів виробничих територій, а також майже 2 тисячі будівель комерційного і виробничого призначення", – пише Садогурська.
Фото: ecoaction.org.ua
Як повідомлялося раніше, в цьому році в результаті відлиги рівень води в гірських і рівнинних річках збільшився вже більш ніж на метр.
Також ми писали про те, що вчені з'ясували, що може допомогти запобігти глобальному потеплінню.