ru ua

Українці виткали найбільший рушник ручної роботи, який потрапить до Книги рекордів Гіннеса

Українці виткали найбільший рушник ручної роботи, який потрапить до Книги рекордів Гіннеса Кадр з відео YouTube/24 канал

У Переяслав-Хмельницькому створили 30-метрове суцільне полотно

В столиці Казахстану Астані на виставці "Експо-2017" українці показали традиційний символ вітчизняної культури – рушник-рекордсмен, створений в Київській області. Менш ніж за два тижні три майстрині з Переяслава-Хмельницького виткали 30-метрове суцільне полотно, витративши на своє творіння 20 кг ниток. Про це повідомляє "24 канал".

Відзначається, що майстрині ткали традиційними для України червоними і чорними нитками. Рушник створювався без звичного ескізу, а щоб не помилитися, кожен рядок потрібного фрагмента орнаменту записували в журнал. Таким чином, майстрині списали пів зошита.

За словами жінок, найважче було ткати другу частину рушника, оскільки потрібно було зберегти симетрію візерунка. Готовий виріб перевіряли затамувавши подих.

З верстата 30-метровий рушник вирушив до Казахстану, де творіння представлять на міжнародній виставці "Експо". Повідомляється, що після повернення виріб внесуть до Книги рекордів Гіннеса.

Відео: 30-метровий рушник (YouTube/24 канал)

До речі, у Києві спекли рекордний коровай.