ua en ru

Українці запустили флешмоб в підтримку АТОшников

Українці запустили флешмоб в підтримку АТОшников Фото: Виконання флешмобу #22PushupChallenge

Учасники повинні виконувати віджимання протягом 22 днів

В українському сегменті Fаcebook поширився флешмоб #22PushupChallenge на підтримку ветеранів АТО з посттравматичним синдромом. Учасники повинні віджиматися 22 рази протягом 22-х днів. Про сенсі ініціативи написав засновник піцерії Pizza Veterano, учасник АТО Леонід Остальцев на своїй сторінці у Fаcebook.

"В липні 2016 року Департамент у справах ветеранів у США опублікував шокуючий звіт про самогубства серед ветеранів США за 2014 рік. З'ясувалося, що близько 22 ветеранів щодня кінчають життя самогубством. Пізніше цю цифру уточнили і знизили до 20. За 2014 рік 7403 ветерана армії США покінчили життя самогубством", - написав він.

Остальцев зазначив, що тоді серед ветеранів з'явилося рух #22Kill, на сайті якого збирали пожертвування і вели рахунок віджимань.

"Флешмоб швидко перекинувся через океан і дійшов до нас, хоча історія його виникнення відома небагатьом. Ми тільки почали стикатися з цією проблемою. Потрібно пам'ятати, що пік прояви ПТСР припадає на восьмий рік після травмуючого досвіду. Тому ми ще навіть не усвідомлюємо глибину цієї проблеми", - написав Леонід.

Гонщик і волонтер Олексій Мочанов зазначив, що умови флешмобу в Україні більш складні, ніж у США: потрібно віджиматися 22 дні по 22 рази. Виклик взяти участь в акції взяли багато АТОшники, волонтери та чиновники.

У флешмобі взяв участь і міністр культури Євген Нищук.

Раніше воїн АТО проникливо зіграв гімн України на віолончелі.