ru ua

Помер архітектор найоригінальнішої української церкви

Помер архітектор найоригінальнішої української церкви Фото: РБК-Україна

Зенон Мазуркевич пішов з життя на 80-му році життя

Архітектор однієї з найбільш оригінальних українських церков Зенон Мазуркевич, автор проекту Церкви Святого Йосипа Обручника у Чикаго пішов з життя на 80-му році життя. Про це повідомляє видання Chicago Sun-Times.

Побудована у 1977 ультрасучасна церква Української греко-католицької церкви визнана однією з 10 найкрасивіших церков Америки. Її 13 золотих куполів символізують 12 апостолів та Ісуса Христа.

Помер архітектор найоригінальнішої української церквиФото: (Юліян Гайда, Wikipedia)

Зенон Мазуркевич помер 26 жовтня у Філадельфії, де він жив більш 50 років. Він народився у 1939 рок в селі Рожнятів, що знаходиться в Івано-Франківській області. Поховали архітектора у Чикаго, 10 листопада.

Помер архітектор найоригінальнішої української церкви

Крім Церкви Святого Йосипа Обручника в Чикаго Мазуркевич проектував українську католицьку церкву св. Михаїла у Балтиморі, Менор коледж в Дженкінтаун, приміщення "Самопоміч" у Філадельфії, монастир у Глен-Кові. Підготував супермодернистичний проект Преображенського кафедрального собору у Коломиї на Івано-Франківщині.

У 1980-х роках у Чикаґо відновив собор св. Миколая, спроектував ультрамодерну українську католичну церкву св. Йосифа із 13-ма золотими банями (входить до десятки унікальних церков світу).

Нагадаємо, що помер легендарний автор коміксів Marvel Стен Лі.

Раніше повідомлялося, що на півдні Франції в Межеві у віці 87 років помер один із засновників міжнародного концерну Louis Vuitton - Moet Hennessy (LVMH) Ален Шевальє.

Також ми писали про те, що американець італійського походження Маріо Сегале, який став прототипом для відомої гри Super Mario, помер в американському штаті Вашингтон на 84 році життя.

Як депутати "валяють дурня" у Раді (відео: РБК-Україна)