Небезпечне психологічне явище може призвести до непоправних наслідків
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, яка раніше розповіла невідомі факти про їжу, пояснила, до чого призводить вигоряння на роботі і як з цим боротися. Відповідний пост опублікований у Facebook.
"Для багатьох завершення робочого тижня означає наближення бажаного відпочинку. Але є стан, коли вихідні або навіть відпустка не допомагають відновити сили. Мова йде про вигоряння", - пише Супрун.
За словами експерта, дуже важливо розуміти, що вигоряння відрізняється від втоми. Відновити енергію і працездатність неможливо після кількох годин сну, якщо мова йде про вигоряння.
При вигорянні людина відчуває депресію, поганий настрій та емоційну нестабільність, а також порушення харчової поведінки та сну. Продуктивність падає, повноцінно виконувати свою роботу стає складно.
Фізичні симптоми можуть проявлятися як головний біль, запаморочення, шлунково-кишкові болі, прискорене серцебиття або задишка. Також людям стає важко концентруватися, вони впадають в апатію і не мають творчої сили.
Фахівець стверджує: "При вигорянні гормон кортизол більше не виділяється вранці - бо вже на початку здається, що немає сил. Кортизол не виділяється і у відповідь на стресовий фактор, або ж тіло не реагує на нього як слід".
Крім того, сильно порушується робота імунної системи, і люди, які вигоріли, ризикують захворіти хворобами серця і судин або розвинути хронічне запалення і навіть пов'язану з ним депресію.
Фото: (facebook.com/Уляна Супрун)
У разі вигорання слід зменшити використання гаджетів, зробити перерву між проектами, не працювати понаднормово і дати собі можливість більше відпочивати.
Нагадаємо, що Супрун розповіла українцям про те, як побороти сухе повітря і недолік вологи, які дуже актуальні взимку.
Раніше повідомлялося, що Супрун заявила про те, що хвороба у дитини - не є вагомою причиною, щоб не ходити в школу.