Лікарі нагадують, що навіть абсолютно здоровим людям не можна різко виключати з раціону відразу багато важливих продуктів
Великий піст 2019 починається 11 березня і триватиме до 27 квітня, завершуючись одним з найголовніших християнських свят – Великоднем.
Безліч віруючих суворо дотримуються правил Великого посту. Але варто пам'ятати, що такі обмеження можуть серйозно нашкодити деяким людям. Навіть церква, чудово розуміючи важливість дотримання посту, дозволяє не поститися багатьом віруючим і не проти виключень з правил для низки людей. А що кажуть про піст лікарі? Кому саме не можна дотримуватися посту і чому?
Насамперед, посту не можна дотримуватися вагітним жінкам і матерям, які годують дитину груддю. Під час формування плоду важливо, щоб він отримував всі необхідні йому речовини. Обмеження в їжі майбутньої мами можуть викликати непередбачувані наслідки для дитини.
Не менше життєво важливі речовини, що надходять з материнським молоком, важливі для маленької дитини. Частина цих речовин знаходиться в молочних і м'ясних продуктах, які забороняються під час посту. Тому відмова від їх вживання може негативно позначитися на здоров'ї малюка.
Також посту не радять дотримуватися дітям дошкільного і шкільного віку. М'ясні і молочні продукти вкрай важливі для дітей, а особливо – для дівчаток підліткового віку. Відмова від них може спричинити проблеми зі здоров'ям. Наприклад, порушення гормональної функції, порушення роботи будь-яких органів.
Велика помилка – дотримуватися посту жінкам і чоловікам, які тільки планують вагітність. Зазвичай на початку весни організм і так відчуває брак поживних речовин, а якщо додати до цього і суворі обмеження посту, то це точно не піде на користь.
Постити протипоказано тим, хто зайнятий важкою фізичною працею. Такі люди набагато швидше втрачають сили, а додаткові обмеження в їжі у них можуть привести до серйозних проблем зі здоров'ям.
Категорично не можна дотримуватися посту людям з будь-якими хронічними захворюваннями. Також ні в якому разі не можна постити людям з онкопатологією, цукровим діабетом, важкими захворюваннями нирок і печінки. Також всім тим, хто знаходиться на стаціонарному лікуванні в лікарні або нещодавно переніс хірургічне втручання. Не можна дотримуватися посту людям з анемією, подагрою, з порушеннями обміну речовин. Відмова від білків посилить хвороби, адже білок – вкрай необхідний не тільки людям з хворобами, але і абсолютно здоровим.
Цікаво, що дотримуватися посту також не радять тим, хто подорожує. Справа в тому, що самі по собі поїздки, зміна клімату, перельоти і так далі – це вже стрес для організму, і не варто дотримуватися суворі обмеження в їжі.
Постити не рекомендують також літнім людям. На жаль, у більшості літніх спостерігаються хронічні захворювання, які і без того згубно впливають на організм. Обмеження в їжі можуть спровокувати загострення низки серйозних захворювань.
Навіть абсолютно здоровим людям радять підходити до посту обережно, обмежуючи не всі продукти відразу, а лише поступово. Наприклад, можна почати виключати деякі продукти ще до посту.
Лікарі наголошують: краще не використовувати пост у якості дієти. Якщо ви розцінюєте піст не як очищення духу, а тільки очищення тіла, то його дотримуватися не варто. Справа в тому, що тимчасові і різкі обмеження в їжі ведуть спочатку до втрати ваги, а потім – до такого ж стрімкого її набору, коли після посту зайві кілограми дуже швидко повернуться.
За великим рахунком так працюють всі дієти та тимчасові обмеження в їжі, тому якщо ви просто хочете скинути вагу, то піст – це не для вас. Потрібно збалансувати раціон і весь час, кожного дня дотримуватися всіх правил здорового харчування, і тільки тоді корекція ваги буде проходити без негативних наслідків.
Нагадаємо, раніше священик ПЦУ дав несподівану відповідь на питання, чи можна вживати м'ясо під час посту.
Також у Вінницькій області ще три парафії перейшли у Православну церкву України.