ua en ru

Чи можна їсти м'ясо у піст: у ПЦУ дали несподівану відповідь

Чи можна їсти м'ясо у піст: у ПЦУ дали несподівану відповідь Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Великий піст 2019 триватиме з 11 березня по 27 квітня

Великий піст 2019 почнеться після Масляного тижня 11 березня і завершиться 27 квітня святом Великодня. Православні українці знають про певні заборони на деякі продукти харчування під час найсуворішого посту, але існують і винятки з правил. Про них розповів помічник голови ПЦУ, митрополита Київського і всієї України Єпіфанія священик Іван Сидор в інтерв'ю виданню "Народна правда".

Священнослужитель зазначив, що іноді людина після відмови від молока і м'яса може відчувати роздратування і нервозність, внаслідок чого може сваритися з оточуючими, вступати у конфлікти.

"Є такий вислів: "Не їж ближнього свого". Буває, що людина не їсть заборонених продуктів, але "їсть" близьких", - сказав дзвонар Майдану.

Священик впевнений, що за таких обставин краще їсти м'ясо, а не тих, хто поруч".

Сидор зауважив, що у всьому має бути розумна межа.

"Тілесний піст повинен обов'язково поєднуватися з духовним", - нагадав він.

Помічник глави єдиної помісної церкви уточнив, що під постом духовним має на увазі більше молитов, сповіді та причастя.

"А також наш стиль життя, коли ми менше засуджуємо, заздримо, обманюємо й піддаємося поганим звичкам, будь то алкоголь, сигарети або перегляд серіалів", - сказав Сидор.

Нагадаємо, що Styler зібрав для своїх читачів оригінальні привітання з Масляницею 2019 у віршах, прозі, прикольні смс для друзів.

Також ми писали про те, що категорично заборонено робити на Масляну 2019.

Як повідомлялося, раніше предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній обіцяв, що жінкам у храмах єдиної помісної української православної церкви не обов'язково буде одягати хустку.