Весняне рівнодення 2017: народні прикмети і ритуали

Весняне рівнодення 2017: народні прикмети і ритуали
Фото: Весняне рівнодення 2017 (tutfon.ru)

Весняне рівнодення в 2017 році припадає на 20 березня. Про те, що можна і не можна робити, а також про народні прикмети - в матеріалі Styler.

Весняне рівнодення 2017 знаменує початок астрономічної весни і пробудження природи. У багатьох країнах Азії в день рівнодення відзначають Новий рік, а на слов'янських землях цей період споконвіку мав особливе магічне значення. Про традиції, прикмети і обрядах в весняне рівнодення розповімо далі.

Коли настає весняне рівнодення

У 2017 році датою весняного рівнодення є 20 березня. Історично склалося так, що за задумом творців григоріанського календаря "офіційним" днем рівнодення вважається 21 березня. У 325 році відбувся Перший всесвітній собор, де було прийнято рішення відзначати Воскресіння Господнє в першу неділю після весняного повного місяця, але не раніше дня весняного рівнодення.

20 березня день дорівнює ночіФото: 20 березня день дорівнює ночі (novostipmr.com)

Фактично, через те, що довжина астрономічного року відрізняється від календарного, рівнодення може потрапляти в період з 19-го по 21-березня. Час доби, коли сонце освітлює рівно половину Земної кулі, також з року в рік різний. Весняне рівнодення 2017 відбулося 20 березня в 10:28 за Гринвічем, а в наступному році воно відбудеться о 16:28.

Традиції та обряди в день весняного рівнодення

Астрономічна весна настає саме в цей весняний день, коли тривалість дня дорівнює довжині ночі. У країнах Азії (Іран, Афганістан, Узбекистан, Таджикистан та ін.) в день рівнодення відзначають перський новий рік Навруз. Це одне з найдавніших свят в історії людства, історики визначають його вік більш ніж в 3 тисячі років. Приурочений до дня весняного рівнодення Навруз символізує закінчення зими і прихід весни, оновлення всього живого, початок нового землеробського циклу, коли треба готувати землю до посівної.

У слов'ян в період рівнодення навесні відзначали свято Сороки. На Русі вірили, що до рівнодення прилітає 40 птахів, і перші - жайворонки. Їх вважали символом свята, пекли булочки у вигляді пташок і пригощали ними гостей. Вночі не спали, сподіваючись почути як тріщить лід і "рік ламається".

День весняного рівнодення - початок весниФото: День весняного рівнодення - початок весни (russian.people.com.cn)

Багато народів здавна вважали, що під час рівнодення зима поступається своїми правами весні, а також відбувається боротьба темряви і світла. Тому головні обряди і ритуали 20 березня пов'язані з очищенням.

У день рівнодення необхідно влаштувати прибирання в квартирі. За повір'ям, разом з пилом і брудом з дому очищається вся негативна енергетика, а провітрювання допоможе позбутися від наклепів, пристріту і порчі.

У день равнодення прийнято гадати на сон. Для цього під подушку необхідно покласти згорток з білої тканини, в якому повинні бути такі предмети: піковий і бубновий тузи, колечко (не обручка), скоринка хліба, шматочок пирога і гілочка верби. По тому, що присниться вночі, судять про майбутнє. Якщо уві сні з'явився піковий король - чекати біди, бубнова масть - до багатства, пиріг - радість, хліб - успіхи на роботі і кар'єрне зростання, кільце - весілля; рослина - несподівані новини.

Що можна і не можна робити в день весняного рівнодення 2017

20 березня варто провести генеральне прибирання в будинку або на робочому місці. Для захисту від злих сил по кутах кімнати потрібно бризнути святою водою або настоєм трав. Прийняття ванни в день весняного рівнодення очистить від пристріту.

Якщо написати всі свої невдачі за минулий рік і погані думки на папері а потім його спалити, можна позбутися від страхів і негативної енергетики.

День рівнодення - можливість отримати прощення за образи, сварки і загладити всі розбіжності з близькими людьми.

У день весняного рівнодення зима з весною зустрічаєтьсяФото: У день весняного рівнодення зима з весною зустрічається

20 березня потрібно уникати злості і поганих думок, а провести день весело, приготувати частування для рідних. Тоді, весь наступний рік вас буде супроводжувати удача і гарний настрій.

Прикмети в день весняного рівнодення

Широко відомі прикмети 20 березня на погоду і удачу:

  • Якщо нарахувати 40 проталінок в день рівнодення - весна буде щасливою;
  • Якщо 20 березня на вулиці холодно - попереду ще 40 морозів буде, а якщо тепло - заморозки більше не передбачаються;
  • Багато птахів прилетіло в день рівнодення - до хорошого урожаю хліба;
  • Бажання, загадані під час весняного рівнодення, завжди збуваються.
Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся