ru ua

"В унісон з РФ": В'ятрович відреагував на можливу заборону на в'їзд до Польщі

"В унісон з РФ": В'ятрович відреагував на можливу заборону на в'їзд до Польщі Фото: Володимир В'ятрович (РБК-Україна)

Голова Українського інституту нацпам'яті прокоментував ситуацію

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович прокоментував інформацію про те, що влада Польщі йому заборонила в'їзд на територію країни. При цьому офіційного підтвердження інформації поки немає, і про існування заборони на в'їзд він може дізнатися тільки на кордоні. В'ятрович відреагував на ситуацію на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Він нагадав, що вже кілька років є персоною нон-грата в Росії, і підкреслив, що його більше непокоїть те, що Польща "зазвучала в унісон з РФ".

"Вже кілька років є персоною нон-грата в Росії. Зараз, кажуть, отримав заборону на в'їзд до Польщі. Мене більше непокоїть не обмеження власного пересування, а те, що демократична Польща зазвучала в унісон з авторитарною Росією", зазначив він, дізнавшись про заборону.

Пізніше глава Українського інституту нацпам'яті додав, що інформація про заборону схожа на провокацію.

"Друзі намагаються підтримати в ситуації з Польщею і говорять про можливу заборону в'їзду що "це ще непідтверджена офіційно інформація". Невже не зрозуміло, що сам факт поширення такої інформації (за участю міністра закордонних справ!) теж є інструментом тиску і шантажу української сторони? Тому, з точки зору українських (а не моїх приватних) інтересів, факт офіційного підтвердження заборони або його відсутність не такі вже й важливі. Тим більше, що про заборону можуть оголосити тільки в момент спроби в'їхати в Польщу, а до того навмисне залишати ситуацію невизначеною", - написав В'ятрович.

"В унісон з РФ": В'ятрович відреагував на можливу заборону на в'їзд до Польщі

Скріншот поста (facebook.com/volodymyr.viatrovych)

"В унісон з РФ": В'ятрович відреагував на можливу заборону на в'їзд до Польщі

Скріншот поста (facebook.com/volodymyr.viatrovych)

Раніше повідомлялося, що голові Українського інституту національної пам'яті заборонили в'їзд до Польщі.

Пізніше ситуацію прокоментував посол України в Польщі Андрій Дещиця.

За його словами, в даний момент українські дипломати намагаються з'ясувати, чи є заборона на в'їзд в країну В'ятровичу, оскільки інформація не підтверджена.

До речі, історик розповів, як Польщі помиритися з Україною.

Для розв'язання польсько-українського конфлікту Польща повинна перенести історичну дискусію на рівень інститутів національної пам'яті та не включати його в політичний порядок денний. Таку думку висловив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Які кроки повинна зробити Польща? Насправді все дуже просто. Ми пропонуємо, щоб через півроку відбулася зустріч уповноважених для цього інститутів - мова про Український інститут національної пам'яті та Польський інститут національної пам'яті. З української сторони у нас є бачення вирішення цієї проблеми, і ми готові запропонувати польській стороні", - заявив він.