ua en ru

Підземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинок

Підземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинок Фото: Руслана Лижичко (РБК-Україна, Віталій Носач)

Співачка провела екскурсію по власному будинку і студії, де записує пісні

24 травня знаменита українська співачка Руслана святкує своє 45-річчя. З нагоди свята вона запросила до свого будинку журналістів, щоб показати, як технології відновлювальної енергетики можуть дати енергетичну незалежність, а з часом – і принести прибуток.

День народження співачки створив у неї вдома справжній ажіотаж: вже рано вранці на гостей чекали солодощі та шампанське, а територія будинку була прикрашена квітами і кульками. Мама Руслани подарувала їй торт, а до цього свічки на ньому запалювали кілька разів: вітар був доволі сильним і постійно гасив вогонь.

Підземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинокФото: Під землею між двома будинками Руслани - басейн, який ще будується (РБК-Україна, Віталій Носач)

"Мені сьогодні 45 років. Чесно кажучи, віку я не відчуваю. Таке враження, що у мене, як у тому фільмі, йде відмотка у протилежний бік часу. У Карпатах прийнято говорити про довголіття. Секрет довголіття Карпат – це невичерпна енергія всередині нас, у нашій культурі", - сказала Руслана.

"У майбутньому – ні газу, ні атому, ні вугілля"

У свій день народження Руслана заспівала свою нову композицію Angel, заграла на трембіті і навіть на косі: так-так, на тому самому інструменті, яким косять траву.

Підземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинокФото: Свічки на торті запалювали кілька разів, бо дув сильний вітер (РБК-Україна, Віталій Носач)

Також співачка показала журналістам будинок і студію, в якій вона записує музику і проводить репетиції.

І студія як окреме приміщення, і житловий будинок, функціонує на сучасних технологіях відновлювальної енергетики. Наприклад, на даху будинку - сонячні панелі, колектори і десять вітряків.

Підземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинокПідземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинокПідземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинокПідземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинокПідземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинок

Фото: Руслана заспівала нову пісню і зіграла на трембіті (РБК-Україна, Віталій Носач)

У Руслани – великий будинок, площа якого сягає близько 2 тис. квадратних метрів. Він складається із двох окремих приміщень – власне житлового будинку і студії. Між ними – підземний басейн. Втім, басейн ще не добудували. Бо, за словами Руслани, зараз багато коштів вона вкладає у створення музики.

"У майбутньому – ні газу, ні атому, ні вугілля. Нехай все це залишиться у минулому. Всіх закликаю переходити на відновлювальну енергію. Тільки енергія сонця, вітру та землі, збереження планети, боротьба з глобальним потеплінням – це меседжі, які я хочу донести суспільству. Робимо довкілля, річки і повітря чистим. Чисті серця, чисті думки і чиста музика", - закликала Руслана.

Підземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинокФото: Чотириповерхова студія Руслани поки до кінця не збудована, але тут вже давно працюють над створенням музики (РБК-Україна, Віталій Носач)

У музичній студії Руслани – чотири поверхи. На першому поверсі записують барабани, вокал, гітари, бас-гітари, етнічні інструменти. Під першим поверхом – студія, де працюють над аудіо та відео мастерінгом.

Поверхом вище знаходиться спеціальна кімната, яку Руслана спеціально створила для себе за прикладом органного звучання. Акустика у приміщенні близька до тієї, що зазвичай буває всередині гори. У кімнаті - безліч металевих труб, як в органі. Співачка записує там спеціальний вокал.

Сонячні батареї окуповуються довго

Такий масштабний проект із застосуванням технологій відновлювальної енергетики втілити не вдалося б, якби не професійна допомога батька Руслани: він все життя займається енергетикою і разом із мамою співачки багато років пропрацював у Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії.

Підземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинокФото: Сонячні колектори на даху одного з будинків Руслани (РБК-Україна, Віталій Носач)

Батько співачки сам встановлював вітряки на будинку: зараз їх десять, і коли є вітер, то вони виробляють енергію, яка на додачу до енергії від сонячних батарей забезпечує не тільки будинок співачки, а й кілька найближчих сусідніх будинків. Це приносить родині гроші.

Руслана розповіла:

"У нашому будинку достатньо сонячної і вітрової енергії, щоб по "зеленому" тарифу віддавати її в електромережу. Ми тепер потроху починаємо заробляти на цій енергії. Врахочуючи, що за газ ми взагалі не платимо, то 10-15 тисяч гривень можна отримати просто тому, що світить сонце".

Підземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинокФото: Вітряки і сонячні панелі на будинку Руслани (РБК-Україна, Віталій Носач)

Проте експерти наголошують: щоб із сонячними панелями вийти "в плюс", має пройти доволі багато часу. Терміни окупності подібних технологій – немалі, і тому треба запастися терпінням.

Підземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинокФото: Цікаво, що квіти довкола будинку Руслани висаджені у форме рун (РБК-Україна, Віталій Носач)

Сонячні батареї і вітряки дозволять вийти "в нуль" не менш як десять років, підтверджує чоловік Руслани, Олександр Ксенофонтов.

Подібні технології родина стала використовувати ще із 2006 року, проте лише у 2014 році вдалося під'єднатися до "зеленого тарифу", і тепер продаж енергії приносить кошти/

"Я не йду в президенти, як деякі мої колеги"

Ідеологія, яку Руслана намагається донести широкому загалу, теж пов’язана із технологіями відновлювальної енергетики.

Енергетична незалежність, чисте довкілля і збереження екології – про це співачка говорила і в Лісабоні, де нещодавно пройшло Євробачення 2018. 12 травня в Лісабоні Руслана вразила фанів масштабним шоу на площі міста. Як виявилося, все це – Wild Energy, шоу з особливим соціальним меседжем.

Підземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинокФото: У Руслани - кілька собак. Цього четвероногого друга вона привезла із Карпат (РБК-Україна, Віталій Носач)

"До того, що ми зробила в Лісабоні, я готувалася більше десяти років. Мене всі питали, що буде після "Диких танців", і мене життя примусило попрацювати над цією темою під час експедицій в Карпати. Захист карпатських пралісів, глибоке проникнення в гуцульсько-карпатську екзотику, і взагалі в українську екзотику – все це мені цікаве, і я хотіла винести на поп-сцену набагато цікавіші речі, ніж просто пісня", - розповідає Руслана.

Співачка зізнається: у формуванні іміджу України за кордоном вона багато в чому покладається на українську діаспору і дипломатичний корпус, який часом працює з катастрофічно низькими зарплатами.

Підземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинокФото: Має пройти немало часу, щоб сонячні колектори почали окуповуватись (РБК-Україна, Віталій Носач)

"Я дуже розраховую на нашу українську громаду і на людей, які слідкують за Україною, які симпатизують нашій країні. Політичними меседжами ми нічого не досягнемо. Політики нас абсолютно зганьбили. І іміджу в цьому напрямку у нас взагалі немає. Цю тему взагалі треба закривати і не повертатися до неї – ні в контексті навіть нових виборів, ні в контексті будь-яких обіцянок", - висловлює думку співачка.

Підземний басейн, вітряки і сонячні батареї: Руслана у день народження показала свій будинокФото: Із 45-річчям співачку почали вітати ще рано вранці (РБК-Україна, Віталій Носач)

Також Руслана розповіла журналістам, чи має вона політичні амбіції.

"Можу сказати, що я не йду в президенти, як деякі мої колеги. Це не передвиборча агітація! Я відразу ставлю хрест на політиці. Я вибрала сцену, я музикант. Зараз із Андрієм (одним із музикантів Руслани – ред.) ми ствворюємо новий альбом, нове шоу. У Лісабоні ми зробили його прем’єру, і там наше шоу стало однією з найбільших спеціальних подій в рамках Євробачення", - сказала співачка.

Раніше Руслана розповіла про Євробачення, діаспору та імідж України за кордоном.