ua en ru

Як у Києві відзначали зимові свята 100 років тому

Як у Києві відзначали зимові свята 100 років тому Зимові розваги киян 100 років тому

В наші дні зимові свята асоціюються у киян з затяжним відпочинком, паралізуючим робочі процеси і дозволяє трудящим відірватися на повну котушку. "За царя" все виглядало не так райдужно. Хоча... Як подивитися!

100 років тому святкування нового року в Києві, і не тільки, сильно відрізнялося від нинішнього: менше вихідних, так і самих свят менше. Журнал "Фокус" покопирсався в архівах і з'ясував:

1. Різдво і православні, і католики, і протестанти святкували в один день - 25 грудня.

2. Новий рік відзначали один раз, ніяких "старих нових років".

3. До двох попередніх свят, які відзначалися кожен - одним вихідним днем, за весь період грудня-січня давався тільки ще один позаурочна вихідний - 6 січня, на Водохреща.

4. Якщо свято потрапляв на вихідний день, замість нього робочий день "святковим" не ставав, також не існувало ніяких відпрацювань.

5. Тільки працівники державних служб могли собі дозволити майже 40 вихідних на рік, інші кияни працювали практично 310 днів у році.

6. Субота стала неробочої лише в 1967 році. До цього єдиним вихідним було неділю.

10. 2 години - тривалість законного обідньої перерви, включеного в загальну тривалість робочого дня. Для малолітніх працівників - 3, щоб встигати повчитися.

7. Ніяких натовпів в магазинах у вихідні: тим, хто торгував м'ясом і м'ясопродуктами, рибою, овочами, зеленню, бакалійними товарами, кормом для худоби і квітами, у святкові дні було дозволено відкривати крамниці не раніше 7 ранку і працювати не пізніше полудня.

8. Винно-горілчані магазини в такі дні відкривалися тільки опівдні і могли працювати лише до 16:00.

9. Газетні кіоски працювали напередодні свята тільки з 8:00 до 13:00, тому перед вихідними виходили лише ранкові газети.

Сто років Київ був зовсім іншим. А ось як він виглядає зараз: Новорічний Київ зняли з висоти пташиного польоту