ua en ru

Вербна неділя: прикмети і традиції святкування

Вербна неділя: прикмети і традиції святкування Фото: Вербна неділя 2017

За тиждень до Великодня християнський світ святкує Вербну неділю

Щоб дізнатися, коли дата Вербної неділі в 2017 році і які прикмети і традиції супроводжують цього свята, потрібно звернутися до Святого Письма. Цей день знаменний в християнському світі дуже важливою та хвилюючою подією входу Господнього в Єрусалим.

Як дізнатися дату Вербної неділі 2017

Вербна неділя, Вербница або Пальмова неділя в 2017 році відзначається 9 квітня. Ця дата вибрана не випадково і не є постійною. Свято припадає на кінець Великого посту, а саме за тиждень до початку Великодня, передуючи найбільш аскетичній частині цього посту – Страсному тижню.

Вербна неділя 2017 - 9 квітняФото: Вербна неділю 2017 - 9 квітня

Історія Вербної неділі

Традиції і прикмети Вербної неділі на пряму пов'язані з історією цього свята. Згідно Святого Письма, після воскресіння Ісусом Лазаря у Віфанії, слух про це обійшов багато міст. Коли Ісус Христос, пророкуючи свою швидку загибель, в'їхав у Єрусалим на віслюку, люди зустрічали його радістю, кидали під ноги пальмові гілки, як символ зцілення, і навіть свій одяг для благословення. Пізніше, в наших широтах пальмові гілки замінили на вербні зберігаючи символізм, так як вербі приписувалися цілющі властивості.

На Вербну неділю святкують вхід Господній в ЄрусалимФото: На Вербну неділю святкують вхід Господній в Єрусалим

Вербна неділя 2017: традиції і звичаї

Гілочки пухнастої верби є головним символом Вербної неділі та в 2017 році за давньою традицією, їх потрібно освятити в церкві, чтобі надалі вони захищали будинок та приносили добробут. Так само є цікавий звичай, гілочками верби християни б'ють один одного, примовляючи: "Не я б'ю - верба б'є! Верба хлист -б'є до сліз!". Особливо ця традиція застосовувалася до дітей, так як вірили, що кожен удар вербною гілочкою знімає пристріт і вбереже від порчі.

Вербі приписують цілющі властивості, і освячені бруньки цього дерева застосовуються для лікування лихоманки, безпліддя, недугів у домашньої худоби. Чоловіки носили з собою бруньки верби для збільшення фізичної сили.

Освячена в церкві вербна гілка може захистити будинок від блискавки та пожежі, а господарів – від злиднів і інших неприємностей. Добрі господарі, повернувшись з освяченою вербою з церкви спочатку садили пару гілочок у себе в городі, і тільки потім несли її додому до святих образів.

На Вербну воскрсенье прийнято святити вербні гілочкиФото: На Вербну воскрсенье прийнято святити вербні гілочки

Прикмети на Вербну неділю 2017

Якщо на Вербну неділю йде дощ – варто чекати хорошого врожаю;

Вдариш по тілу гілочкою верби – буде міцне здоров'я весь рік;

З'їси бруньку свячено] верби – вирішиться важлива справа;

На Вербну неділю варто подумати про найдорожчу людину - вона і прийде в гості;

Посадиш кімнатну рослина на Вербну неділю – прийде багатство в будинок.

Освячені вербні гілочки принесуть благополуччя в дімФото: Освячені вербні гілочки принесуть благополуччя в дім

Що не можна робити на Вербну неділю

У день святкування Вербної неділі заборонено працювати. Не можна виганяти худобу на пасовисько, не варто готувати гарячі страви, краще подумати про це заздалегідь, так само не дозволяється розчісувати волосся.

Не варто забувати, що Вербна неділя 2017 святкується в період Великого посту, тому на столі не може бути важких м'ясних страв, тільки риба і овочі.