ua en ru

5-й ювілейний фестиваль "Чилдрен Кінофест" представив програму

5-й ювілейний фестиваль "Чилдрен Кінофест" представив програму Стартує ювілейний фестиваль "Чілдрен Кінофест" (ілюстрація)

Фестиваль знайомить молоду українську аудиторію як з новітніми європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою

Фестиваль "Чілдрен Кінофест" пройде з 25 травня по 3 червня і охопить понад 20 міст по всій Україні.

У конкурсну програму V Фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків "Чілдрен Кінофест" увійшло сім фільмів для глядачів віком від 4 років, відібраних на найбільших європейських кінофорумах.

Відкриє ювілейний "Чілдрен Кінофест" документальна стрічка "Земля: Один приголомшливий день" від британської студії BBC. Знята з допомогою новітніх технологій, вона запрошує глядачів у подорож по нашій планеті в компанії різноманітних тварин, і показує один день з їхнього життя. Це перша документальна стрічка, яка боротиметься за звання кращого фільму "Чілдрен Кінофесту".

Україну в цьому році представляє фентезі "Сторожова застава". Її головний герой, сучасний школяр, за допомогою чарівного порталу потрапляє у часи Київської Русі. Фільм Юрія Ковальова став одним з лідерів за касовими зборами серед національних стрічок, зібравши у прокаті понад 19 млн. гривень. Права на "Сторожову заставу" були продані на понад 25 країн. Масштабні зйомки проходили в Карпатських горах, гранітних кар'єрах та болотах Київської області.

5-й ювілейний фестиваль "Чилдрен Кінофест" представив програму

Кадр з фільму

У програмі "Чілдрен Кінофест" – дві стрічки з юнацького конкурсу Берлінського кінофестивалю Generation. "Сів заблукала уві сні" – шведсько-норвезька історія однієї ночівлі, яка перетворюється в подорож по зачарованому будинку. Для аудиторії старшої – стрічка "Маленька гавань", яка розповідає про дівчинку, яка знаходить на вокзалі покинутих малюків і починає піклуватися про них. Ця картина спільного виробництва Чехії та Словаччини стала кращим фільмом Generation, отримавши премію "Кришталевий ведмідь" Берлінале.

5-й ювілейний фестиваль "Чилдрен Кінофест" представив програму

Кадр з фільму "Маленька гавань"

У рамках фестивалю відбудеться українська прем'єра кращої французької анімаційної стрічки за версією премії "Сезар" – "Великий злий лис та інші історії". Фільм про пригоди звірів у селі від творців "Ернеста і Селестіно" створений в техніці акварельного анімації.

5-й ювілейний фестиваль "Чилдрен Кінофест" представив програму

Кадр з фільму

Поза конкурсом маленькі глядачі зможуть ознайомитися з анімаційною класикою – в 2018 році виповнюється 30 років з дня прем'єри анімаційного фільму "Острів скарбів" режисера Давида Черкаського. Творча група представить фільм у фестивальному центрі "Чілдрен Кінофесту" – кінотеатрі "Київська Русь".

За традицією, закриє фестиваль володар Гран-прі минулого року – британський фентезі-фільм "Моллі Мун і чарівний підручник гіпнозу", екранізація бестселера англійської письменниці Джорджії Бінг.

Переможець конкурсної програми фестивалю визначається глядацьким голосуванням – на вході в кінозал гості отримують бюлетень, в якому ставлять оцінку фільму.

В рамках "Чілдрен Кінофесту" вже вдруге відбудеться показ підбірки фільмів, що вийшли у фінал конкурсу дитячих короткометражних фільмів, який був оголошений восени. 10 кращих картин-конкурсантів буде показано на великому екрані, а спеціальне журі обере серед них переможця. У цьому році до складу почесного журі увійшли режисер фільму "Сторожова застава" Юрій Ковальов, режисерка Марися Нікітюк і актриса Дарина Плахтій.

Вхід на всі покази – безкоштовний, за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю. Реєстрація стартує 20 травня. Половина місць виділяється організованим групам глядачів з соціально незахищених верств населення: дітей з особливими потребами, сиротам і постраждалим від конфлікту на сході України.

5-й ювілейний фестиваль "Чилдрен Кінофест" представив програму

В Україні пройде "Чілдрен Кінофест"

Фестиваль, заснований у 2014 році, проходить у більш ніж двадцяти містах України – від міст-мільйонників до регіональних центрів. Минулого року покази фестивалю відвідали понад 40 000 глядачів. "Чілдрен Кінофест" знайомить молоду українську аудиторію як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою.

Місія фестивалю – розвивати в Україні традицію спільних родинних походів в кіно, залучати дітей до перегляду і створення кінофільмів.

Фестиваль проходить за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Державного агентства України з питань кіно, посольств і культурних представництв країн-учасниць фестивалю.

Топ-5 нових українських фільмів

До речі, у українських музикантів з'явився шанс виступити на відомому фестивалі.