ua en ru

Джоан Роулінг розповіла про походження символу "Дарів Смерті"

Джоан Роулінг розповіла про походження символу "Дарів Смерті" Фото: кадр з фільму "Гаррі Поттер і Смертельні реліквії"

На створення символу письменницю надихнув масонський знак

Британська письменниця Джоан Роулінг відкрила історію створення символу "Дарів Смерті", який глядачі бачили в сьомій книзі про чарівника Гаррі Поттера. Вона вважає, що підсвідомо повторила в знаку масонський символ. Про це Роулінг розповіла в новому документальному фільмі BBC "Гаррі Поттер: Історія магії". Про це повідомляє BBC.

Письменниця зізналася, що підсвідомо вона зробила «Дари Смерті» схожим з масонським символом. Це сталося тому, що вона дивилася фільм Джона Х'юстона 1975 року "Людина, яка хотіла бути королем", коли дізналася про смерть своєї матері, і побачений там символ запав в пам'ять. Роулінг зазначила: "У цьому фільмі масонський символ дуже важливий. Чому я абсолютно впевнена в тому, коли саме я намалювала цю картинку, так це тому, що в якийсь момент, коли я її малювала і дивилася кіно, померла моя мати". Вона також сказала, що "вся похолола", коли подивилася фільм ще раз через кілька років: "Я подивилася на знак "Дарів Смерті" і зрозуміла, наскільки вони схожі. Я відчуваю, що на якомусь глибинному підсвідомому рівні, вони пов'язані" .

Письменниця вважає, що вже тоді вона вирішила своє майбутнє: "Вся серія про Поттера багато в чому про втрату. Якби моя мама не померла, то, я думаю, сюжет міг би бути зовсім іншим, а не таким, яким у підсумку став". У книзі символ "Дарів Смерті" представляє бузинову чарівну паличку, воскресальний камінь і плащ-невидимку. Людина, яка збере всі артефакти, стає Майстром Смерті

Також крім документального фільму на честь 20-річчя з моменту виходу першої книги Роулінг про Гаррі Поттера в Британській бібліотеці відкрилася однойменна виставка. Там гості зможуть побачити малюнки і чернетки письменниці, рідкісні книги, рукописи і "чаклунські предмети" із запасників Британської бібліотеки.