ua en ru

Названо рекордну кількість прем'єр українських фільмів у 2017 році

Названо рекордну кількість прем'єр українських фільмів у 2017 році Фото: Кіно (pixabay.com/Free-Photo)

Кіноіндустрія країни переживає активний розквіт

До кінця 2017 року в Україні презентують 33 фільму вітчизняного виробництва. Про прем'єри розповів віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, передає УНІАН.

"В цьому році - рекорд за кількістю прем'єр: до кінця року плануються щонайменше 33 прем'єри українського кіно: повного метра, короткого метра, документалістики та інших речей", - каже Кириленко.

За його словами, якщо такі темпи збережуться, то вже в 2018 році на екрани вийде від 55 до 60 прем'єр "великого кіно".

"Не кажучи про телесеріалах, які, нарешті, телеканали можуть знімати, в тому числі і за державної підтримки", - сказав Кириленко.

До речі, український фільм про збитий Ан-26 став переможцем Варшавського фестивалю. "Повітряні захисники" виграли VIII Варшавський фестиваль авіаційних фільмів FlyFilmFestival. Сюжет "Повітряних захисників" побудований навколо екіпажу військового транспортного літака Ан-26, який 14 липня 2014 року був збитий бойовиками над Луганськом. Раніше картину режисерів Дмитра Пономарьова та Руслана Панасюка показували у Варшаві, а також у Франції, Німеччині і Австрії.

А фільм "Ворошиловград" за романом Жадана отримав престижну премію в Німеччині. Картина отримала головний приз секції Work in Progress міжнародного кінофоруму Connecting Cottbus, який щорічно проходить у місті Котбус. Зазначимо, що у кінофорумі брали участь 50 європейських проектів.

За словами режисера Ярослава Лодигіна, у наступному році команда фільму спробує отримати головний приз кінофоруму за вже завершену картину.