ua ru

Сто осіб масовки і коні: Під Києвом відзняли наймасштабнішу сцену "Ворошиловграда"

Сто осіб масовки і коні: Під Києвом відзняли наймасштабнішу сцену "Ворошиловграда" Фото: Кадр зі зйомок "Ворошиловграда" (прес-служба)

Автор роману "Ворошиловград" Сергій Жадан отримав епізодичну роль у його екранізації

Продакшен LIMELITE, який працює над екранізацією роману Сергія Жадана "Ворошиловград" в партнерстві з каналом "Україна" і Державним агентством України з питань кіно, відзняв найбільш масову і складну сцену картини.

"Під Києвом ми продовжили знімати сцену, роботу над якою почали ще в Старобільську. Це епізод, коли Герман і Коча на заправці з'їдають таблетки. Через якийсь час у головного героя починаються галюцинації: йому здається, ніби з боку річки з туману піднімається плем'я кочівників. Зняти всю сцену на Луганщині технічно було неможливо, тому ми перевезли кабіну КамАЗа зі Старобільська сюди, під Київ. Не змогли, на жаль, привезти весь Старобільськ", – коментує процес режисер картини Ярослав Лодигін.

У кадрі крім головних героїв була присутня велика кількість масовки і груповки, для яких спеціально створювалися яскраві ексклюзивні костюми.

"Ця сцена досить містична. Крім того, вона дуже складна з точки зору виробництва: багато світла, диму, масовки, груповки, близько ста осіб, коні. Ми робили спеціальні костюми з різних епох. У кадрі будуть люди з факелами, коні, вози з дивними предметами. Вся масовка буде проходити повз кабіну з нашими героями. Це непроста сцена, яку ми знімали всю ніч до ранку", – зазначив генеральний продюсер картини Володимир Яценко.

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Фото: Кадри зі зйомок "Ворошиловграда" (прес-служба)

Зйомки проходили під Києвом у селі Дерев'яна Обухівського району. За словами генерального продюсера фільму, локейшн-скаут довго шукав потрібне місце, яке по рельєфу нагадувало б Старобільськ.

"Ми багато їздили околицями столиці, вибирали локацію. У це місце відразу закохалися, оскільки схожість з ландшафтами Старобільська видно неозброєним оком. Тут є красиві пагорби і рельєф. У цьому районі ми знімаємо кілька сцен", – додав він.

Як повідомлялося, автор роману "Ворошиловград" Сергій Жадан отримав епізодичну роль на 12 секунд в його екранізації.

Нагадаємо, в Старобільську зйомки картини тривали трохи більше місяця, після чого продовжилися в Києві.

Історію повернення головного героя Германа в рідний край глядачі побачать в кінотеатрах восени 2018 го року. Після прем'єри на великих екранах показ фільму запланований на телеканалі "Україна".

"Ворошиловград" – один з найбільш пронизливих творів у сучасній українській літературі, який визнано BBC "Найкращим українським романом Десятиріччя", перекладено англійською, польською, французькою, російською та німецькою мовами, відзначено численними національними та міжнародними нагородами.

Одного дня головний герой "Ворошиловграда" Герман отримує телефонний дзвінок. Його брат, власник старої бензоколонки, зник. Герман змушений повернутися до рідного Донбасу, де він не був багато років, щоб розібратися з ситуацією. Там він зустрічається з реальними та вигаданими персонажами, друзями дитинства та місцевою мафією, яка намагається відібрати його бізнес. Несподівано для себе Герман усвідомлює, що захищає не лише бензоколонку, але й своє минуле, майбутнє та свій дім. Він вирішує залишитись у рідному місті з людьми, які люблять його, потребують його захисту та вірять йому.

Глядач побачить у картині відомих українських акторів, таких як: Олег Москаленко, Олексій Горбунов, Руслана Хазіпова, Володимир Ямненко, Георгій Поволоцький, Євгенія Муц, Ігор Портянко та ін.

Канал "Україна" виступає генеральним медіапартнером картини "Ворошиловград".