ru ua

Українсько-словацький фільм побореться за головний приз Міжнародного кінофестивалю

Українсько-словацький фільм побореться за головний приз Міжнародного кінофестивалю Кадр з фільму (YouTube/Dergkino Ukraine)

Картина візьме участь у фестивалі, який за значущістю не поступається Венеціанському і Канському

Створена за підтримки Держкіно України стрічка Петра Беб’яка "Межа" увійшла до основної конкурсної програми 52-го Міжнародного кінофестивалю, який пройде в Карлових Варах з 30 червня по 8 липня. Про це стало відомо після офіційної прес-конференції, в рамках якої була оголошена програма цьогорічного фестивалю.

"Межа" - це кримінальний трилер, зйомки якого відбувалися на території України, Словаччини та Чехії.

Словацький режисер Петр Беб’як поклав в основу фільму реальну гостросюжетну історію, що відбулася на словацько-українському прикордонні у 2007 році, на межі вступу Словаччини до Шенгенської Зони.

Окрім словацьких, у стрічці зіграли відомі українські актори: Римма Зюбіна, Станіслав Боклан та молодийОлександр Піскунов.

Знаково, що кінофестивальна прем’єра фільму про життя на кордоні відбудеться за кілька тижнів після офіційного оголошення безвізового режиму для українців. Ця подія має не лише етнографічне, а й соціально-історичне значення для нашої країни.

Відео: Тизер фільму "Межа" (YouTube/Dergkino Ukraine)

Стрічка боротиметься за перемогу в основній конкурсній програмі з роботами відомих режисерів, таких як: "Птахи співають в Кігалі" Криштофа Краузе, "Аритмія" Бориса Хлєбнікова, "Little Crusader" Вацлава Кадрнка і грузинською історичною драмою Георгія Овашвілі "Khibula", який вже був лауреатом фестивалю у 2014 році.

Відзначимо, що фільм "Межа" вже був відзначений призом конкурсу Works-in-progress індустріальної секції Baltic Event ХХ Міжнародного кінофестивалю в Талліні.

До речі, в Одеській області бійці АТО знімаються у фільмі про війну.