ua en ru

Археологи виявили в Єгипті три стародавні гробниці

Археологи виявили в Єгипті три стародавні гробниці Фото: Єгипет (pixabay.com/Trapuzarra)

Дослідники з Єгипту хочуть розкрити всі таємниці стародавнього світу

У південній частині Єгипту виявлено три гробниці, вік яких складає приблизно дві тисячі років. Археологи знайшли їх у могильнику, розташованому в районі Аль-Каміль Сахараві в провінції Ель-Мінья, яка знаходиться на південь від Каїра, повідомляє BBC.

Представник Вищої ради старожитностей Єгипту відзначив, що район, де були знайдені гробниці, протягом довгого часу використовувався для поховань.

В гробницях було кілька кам'яних саркофагів, а також глиняні фрагменти. В одній з могил знаходилися чотири саркофага з зображеннями людських обрисів осіб. В інший гробниці фахівці натрапили на шість могильних ніш, одна з яких призначалася для поховання маленької дитини.

На основі глиняних фрагментів, знайдених у гробницях, археологи припустили, що поховання відноситься до періоду між 27 династією, заснованою в 525 році до н. е., і греко-римським періодом, що тривав з 332 до н. е. по IV століття.

Начальник експедиції Алі Бакрі розповів, що в гробницях були знайдені останки чоловіків, жінок і дітей різного віку.

"Ці поховання були частиною великого кладовища у великому місті, а не в військовому гарнізоні, як деякі припускали спочатку", - сказав він.

Вища рада старожитностей Єгипту хоче продовжити розкопки в цьому місці, які почалися в 2015 році, "щоб розкрити нові секрети".

До речі, у Криму знайшли масове поховання жінок і дітей.