ua en ru

Археологи розповіли, навіщо в стародавньому Єгипті ховали дітей в горщиках

Археологи розповіли, навіщо в стародавньому Єгипті ховали дітей в горщиках Фото: Поховання дітей в горщиках

Такі поховання мали символічно-ритуального характеру

Раніше вважалося, що поховання дітей в горщиках у стародавньому Єгипті відбувалося з-за нестачі коштів на поховання, але зараз з'явилася версія, що це носило ритуальний характер. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому на Naked Science.

Вчені вважають, що для жебраків жителів Стародавнього Єгипту керамічні горщики були цінністю, і навряд чи вони хотіли з ними розлучатися. Але ще важливіше інше: дослідники звернули увагу на те, що слова "горнець" та "утроба" позначаються однаковими ієрогліфами. Так що поховання дітей в горщиках, ймовірно, мало якийсь ритуальний сенс, де керамічний виріб повинно було символізувати утробу матері. Ймовірно, для древніх єгиптян така ритуальна традиція була ще одним способом підтримки зв'язку між світом живих і світом мертвих.

Фахівці звернули увагу на стіну однієї єгипетської гробниці, де були зображені люди в ритуальному танці. Ієрогліфи, які доповнюють зображення, згадують слова "горщик", "яйце" і "таємниця народження". Додатковим свідченням символічного значення таких поховань є те, що померлі розташовувалися у формі ембріона.

Нагадаємо, в Ізраїлі виявлені руїни фортеці часів царя Соломона.