ua en ru

В Єгипті в одній з гробниць виявлені саркофаги та понад тисячу артефактів епохи фараонів

В Єгипті в одній з гробниць виявлені саркофаги та понад тисячу артефактів епохи фараонів Фото: Фараон (unsplash.com/Daniel H. Tong)

У гробниці під Луксором знайдені стародавні артефакти

Біля сучасного міста Луксор, розташованого на півдні Єгипту, археологи виявили кілька саркофагів і більше тисячі артефактів епохи Стародавнього Єгипту. Про це в День всесвітньої спадщини повідомив єгипетський міністр у справах старожитностей Халед аль-Анані, передає ТАСС.

На заході Луксора, в гористій місцевості Дараа Абу ен-Нага, що примикає до всесвітньо відомої Долині царів, археологи розкрили гробницю одного з найбільш високопоставлених вельмож часів 18-ї династії фараонів (1550-1292 роки до нашої ери) - міського судді Ау-Сархат.

Фахівці дістали на поверхню шість саркофагів з муміями і 1050 артефактів. Зокрема були витягнуті похоронні маски, десятки керамічних виробів і кілька сотень мініатюрних ритуальних статуеток, так званих "ушебти".

Більшість предметів, за словами міністра, знаходяться в дуже хорошому стані.

"На деяких виробах кольори настільки яскраві, що можна подумати, ніби вони були пофарбовані всього кілька днів тому", - зазначив аль-Анані.

У виявленій археологами гробниці, крім основного залу, також є дві камери, до вивчення яких приступили зовсім нещодавно. Голова Управління історичних пам'яток Луксора професор Мустафа Вазірі зазначив, що поховання Ау-Сархата саме по собі унікальне, однак ще більш дивовижні відкриття будуть зроблені під час подальшого дослідження камер.

До речі, археологи знайшли під Каїром частину невідомої піраміди.