ru ua

Львівські інженери розробили унікальний безпілотник для армії

Львівські інженери розробили унікальний безпілотник для армії Фото: Львівські інженери розробили безпілотник (flickr.com)

За словами молодих волонтерів-розробників, їх дітищу майже немає аналогів у світі

Група львівських інженерів розробила унікальний безпілотник "Вежа", який живиться по тонкому кабелю і може залишатися в повітрі фактично необмежену кількість часу. Про це повідомляє інформаційне агентство ZIK.

Якщо такий коптер обладнати відеокамерами і тепловізорами, військові в зоні АТО зможуть використовувати його для спостереження за місцевістю чи для передачі радіосигналу.

"У нас була зустріч з людьми з фронту, які казали, що в них там ходять диверсійно-розвідувальні групи, і їм було би зручно мати огляд згори на пересіченій місцевості, де є будинки, дерева, щоб бачити, чи підходить до них якась військова група. Ставити вишку, зрозуміло, в тих умовах не дуже реально, і більш зручно, якщо просто підвісити її і вона буде висіти. Тобто щоб її можна було швидко розгорнути. І час роботи також є дуже важливий. Можна запустити коптер на акумуляторах, але він протримається у повітрі до 40 хвилин", - сказав інженер-волонтер Святослав Скальський.

Винахідники сподіваються, що знайдуться партнери, які допоможуть налагодити виробництво й обладнати коптер додатковою технікою, а також що будуть зацікавлені впровадити цю розробку в українській армії.

До речі, українських програмістів визнали одними з кращих у світі.