ua ru

В Римі біля Колізею будівельники виявили будинок часів Помпеї

В Римі біля Колізею будівельники виявили будинок часів Помпеї Фото: Колізей (pixabay.com/SungRae_Kim)

Стародавні руїни будівлі збереглися завдяки пожежі

У Римі робітники під час будівництва метро виявили дерев'яний будинок, який був побудований у II-III столітті нашої ери.

Археологи переконані, що будинок, в якому було два приміщення, зберігся завдяки пожежі. Через особливі кліматичні та температурні умови деревина зберігається тривалий час, передає CNN.

Ділянка біля Колізею була відкрита будівельними працівниками в минулому році, коли вони копали вал в тунелі нової лінії метро Риму. Однак лише цього тижня археологи виявили, що саме вони знайшли під час розкопок.

За даними видання, будинок має відношення до Помпеї. Стіни будівлі прикрашені фресками, а на підлозі викладена чорно-біла мозаїка. Версія про пожежу була підтверджена завдяки знайденим всередині скелетам кішки та собаки.

Через те, що вогонь, який зруйнував будинок, залишив деякі речі недоторканими, відкриття є особливо цікавим. Зокрема, збереглися дерев'яні балки, які в звичайних умовах могли б зіпсуватися століттями назад.

Варто відзначити, що минулої весни в районі будівництва Лінії С, яке почалося в 2007 році, була виявлена військова казарма.

Відео: Археологи виявили руїни стародавньої будівлі (YouTube/Good News)

До речі, у Мексиці знайшли вежу з людських черепів.