ru ua

В сузір'ї Дракона знайшли екзопланету, на якій можливе життя

В сузір'ї Дракона знайшли екзопланету, на якій можливе життя Фото: Космос (pixabay.com/WikiImages)

Знайдена потенційно населена суперземля

Астрономи з Іспанії, Швейцарії та Італії виявили на відстані 21 світлового року від Землі потенційно населену екзопланету. Про це повідомляє Phys.org.

Планета, яка в 2, 8 рази важча за Землю, належить до так званих Суперземель - планет, які масивніші, ніж Земля, але їхня маса не перевищує маси Нептуна.

Група астрономів під керівництвом Алехандро Суареса Маскарено завершила складні дослідження GJ 625, які почалися в 2013 році й тривали більше 3,5 років. Спостереження проводилися за допомогою високоточного спектрографа HARPS-N (High Accuracy Radial velocity Planet Searcher for the Northern hemisphere). Його встановили на одному з телескопів Обсерваторії Роке-де-лос-Мучачос на Канарських островах у Іспанії.

"Ми повідомляємо про відкриття суперземлі, що обертається на внутрішній кромці жилої зони зірки GJ 625 на основі аналізу радіальної швидкості та вимірювань HARPS-N-спектрографа, а саме на основі 151 вимірювання променевих швидкостей протягом трьох з половиною років", - заявили автори роботи.

Період оберту екзопланети навколо материнської зірки - 14,6 дня. Від GJ 625 суперземля віддалена на відстань 0,08 астрономічної одиниці. Це дозволяє припустити, що планета находиться в так званій зоні населеності зірки. Середня температура поверхні небесного тіла оцінюється в 350 кельвінів, тобто близько 80 градусів Цельсія.

Спеціалісти відзначили, що знайдена екзопланета є найменшою суперземлею серед найближчих до Сонця.

Зірка Глізе 625 (GJ 625) знаходиться в сузір'ї Дракона на відстані приблизно 27 світлових років від Сонця. GJ 625 являє собою карлик спектрального класу М2, маса і розмір якого приблизно втричі менше відповідних величин для Сонця. Навколо зірки обертається щонайменше одна планета.

До речі, вчені виявили найсприятливішу для життя екзопланету.