ua en ru

Вчені NASA зафіксували рекордне скорочення озонової діри над Антарктикою

Вчені NASA зафіксували рекордне скорочення озонової діри над Антарктикою Фото: Озонова діра (NASA/NASA Ozone Watch/Katy Mersmann)

За рік діра зменшилася майже на 3,5 млн квадратних кілометрів

Фахівці NASA і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США зафіксували найменший розмір озонової діри над Антарктикою починаючи з 1988 року. За даними дослідників, за останній рік діра зменшилася майже на 3,5 млн квадратних кілометрів. Про це повідомляє NASA.

Такі дослідження проводяться щорічно з допомогою супутників і кліматологічних повітряних куль. Фахівці відзначили, що щільність діри змінюється в залежності від часу року, а основне пошкодження проявляється в серпні-вересні.

Вчені NASA зафіксували рекордне скорочення озонової діри над Антарктикою

Фото: Озонова діра (NASA/NASA Ozone Watch/Katy Mersmann)

За 2017 рік максимальний розмір озонової діри був зафіксований 11 вересня. Показник склав майже 20 млн квадратних кілометрів.

Відео: YouTube/NASA Goddard)

За даними вчених, останні кілька років щорічний розмір діри скорочується. Відзначається, що на зменшення впливає антарктичний полярний центр – особливий елемент циркуляції атмосфери Землі.

До речі, вчені повідомили, чим загрожує глобальне потепління для українців.

За даними дослідників, зростання температури призведе до широкого поширення ряду захворювань і збільшить кількість "кліматичних біженців". Результати дослідження опубліковані на сайті проекту Lancet Countdown.

У підготовці документа брали участь представники Всесвітньої організації охорони здоров'я та Всесвітньої метеорологічної організації, а також науковці з різних університетів світу. Звіт об'єднує дослідження 40 показників здоров'я населення планети.

Автори робіт стверджують, що від наслідків глобального потепління вже постраждали сотні мільйонів осіб.

Дослідники проаналізували дані з 2000 по 2016 рік і з'ясували, що висока температура відбилася на великій кількості людей. Серед них стало на 125 мільйонів більше літніх людей, на здоров'ї яких підвищена температура може позначитися не найкращим чином. Автори роботи досліджували 30 країн, у яких температура і погодні умови впливають на якість врожаю, і з'ясували, що люди з часом стали більше голодувати.

Так, в 1990-х роках кількість голодуючих була 398 мільйонів, а в 2016 році їх число зросло до 422 мільйонів. Але вчені уточнюють, що цей показник збільшився також через зростання і поступове старіння населення. Особливу увагу фахівці приділили трансмісивним захворюванням, які переносять багато комах, наприклад комарі або кліщі. Так, фахівці прогнозують збільшення ареалу проживання комарів виду Aedes aegypti, які переносять костоломну лихоманку денге.