Вчені дізналися, що змії вплинули на розвиток зору людей

STYLERНаука і техніка        28.11.2016 - 10:34
Фото: Змія (Misanec.ru)
Фото: Змія (Misanec.ru)

Дослідники визначили, що зорова система людини може адаптуватися

У Японії вчені з Нагойского університету дослідним шляхом визначили, що зображення змій викликають особливо інтенсивну і швидку реакцію нейронів таламуса. Ці дані дозволили висунути гіпотезу про те, що відмінний зір приматів – одне з кращих серед всіх тварин – могло розвинутися як відповідь на необхідність "помічати свого першого і самого послідовного противника".

Так дослідники проводили досліди з 20 добровольцями, чоловіками і жінками середнім віком 20,6 років, не мають проблем із зором, правшами. Їм висувалися серії зображень тварин чотирьох категорій: змій, птахів, тварин і риб, передає Naked Science.

Піддослідним показували зображення серіями, від максимально зашумленного до первісного, відзначаючи із них, на якому вони вдало розпізнавали вихідне тварина.

Вчені повідомляють, що надійне (більше 80%) розпізнавання досягалося вже на 8-10 зображенні (зашумлении 50-60%). При цьому змій піддослідні розпізнавали в середньому ефективніше інших тварин, їх дізнаватися вдавалося на 7-му зображенні (зашумлении 56%), а на 8-му точність сягала понад 90%.

"Ця робота підтримує "Теорію розпізнавання змій", демонструючи, що зорова система людей здатна точно помічати їх у більш складних умовах", – підсумували вчені.

Раніше вчені розповіли, котрі худнуть про шкоду цукрозамінників.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся