"Не вірять, що їм допоможуть": оприлюднені загрозливі цифри щодо захворюваності на гепатит С в Україні

"Не вірять, що їм допоможуть": оприлюднені загрозливі цифри щодо захворюваності на гепатит С в Україні
Фото: Гепатит в Україні (pixabay.com)

Гепатит С в Україні будуть лікувати новими препаратами

За останніми оцінками, близько 5% українців інфіковані вірусом гепатиту С. Фактично це близько двох мільйонів людей.

Такі дані оприлюднила в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на прес-конференції в Києві.

"Багато з цих людей навіть не знають про свій статус. Тестування буде доступним і простим через сімейних лікарів. Вже цього року сімейні лікарі будуть отримувати тест-набори для діагностики гепатиту С і ВІЛ", - говорит Уляна Супрун.

Сьогодні в Україні офіційно зареєстровано близько 53 тисяч хворих гепатитом С. При цьому багато хто не стає на облік і не лікується, тому що не вірить, що їм допоможуть, тому ці цифри насправді є значно вищими, додає Уляна Супрун.

"Але гепатит С - більше не вирок. Всі, хто будуть стояти в черзі на лікування цієї хвороби, будуть отримувати якісне лікування безкоштовно починаючи з цього року. В 2018 році лікування гепатиту С за державний рахунок пройдуть близько 6 тисяч пацієнтів. Це ті, хто потребує лікування негайно, тому що мають або коінфекцію з ВІЛ або ускладнення. Додатково у цьому році пролікують 2,5 тисячі людей, які стоять в черзі на лікування. Очікується, що з 2019 будуть лікувати набагато більше людей", - пояснила Супрун.

"Не вірять, що їм допоможуть": оприлюднені загрозливі цифри щодо захворюваності на гепатит С в УкраїніФото: Уляна Супрун (uacrisis.org)

Відтепер МОЗ буде закуповувати інноваційний курс лікування, який коштує не 8,5 тис доларів, як у США, а 89 доларів. Пацієнти будуть приймати курсом тривалістю 12 тижнів таблетки, ефективність яких складає майже 90%.

За словами Супрун, це препарати, які використовують у лікуванні пацієнтів з гепатитом С в США і в Канаді.

"Курс лікування буде йти через державну програму. Крім того, за такою ж ціною ці ліки можна буде придбати в аптеках. Це допоможе тим, хто не може чекати черги і хоче купити препарати сам", - додала Уляна Супрун.

Відео: Що ви не знали про Уляну Супрун (video.rbc.ua)

Раніше Уляна Супрун розкрила секрет довголіття.

Також виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я розвіяла міфи про "найпопулярнішу" хворобу печінки.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся