ua en ru

В американському Сіетлі демонтують пам’ятник Леніну

В американському Сіетлі демонтують пам’ятник Леніну Фото: Пам'ятник Леніну (mynorthwest.com; David Fulmer, Flickr)

Мер Сіетла підкреслив, що необхідно демонтувати пам'ятники, незважаючи на те, що вони знаходяться на приватній території

Мер американського міста Сіетл Ед Мюррей закликав демонтувати пам'ятник солдатам, які воювали під час Громадянської війни на боці Конфедерації, а також статую засновника СРСР Володимира Леніна у Фремонті. Про це повідомляє Mynorthwest.

"В останні кілька днів жителі Сіетла висловили стурбованість і розчарування через символи ненависті, расизму і жорстокості в нашому місті", - сказав він про монументи.

Глава Сіетла підкреслив, що необхідно демонтувати пам'ятники незважаючи на те, що вони знаходяться на приватній території.

"Ми ніколи не повинні забувати нашу історію, але ми також не повинні вшановувати тих людей, які вчинили жорстокі злодіяння і прагнули розділити нас на основі того, хто ми є або звідки ми прийшли", - зазначив мер.

У числі пам'ятників, які необхідно прибрати з вулиць міста, він назвав і статую "засновника авторитарного радянського режиму" Леніна, яка стоїть в Сіетлі з 1995 року.

Статую Леніна до Сіетла зі словацького міста Попрад перевіз американець Льюїс Карпентер, який придбав її як твір мистецтва за $42 тис. У 1995 році її було встановлено на одній із вулиць Сіетла. Відтоді статуя стала однією з визначних пам'яток, якій присвячено різні арт-акції та мистецькі проекти.

Нагадаємо, що в американському місті Шарлотсвілл, де проходять протести проти націоналістів, невідомий на автомобілі скоїв наїзд на маніфестантів.