ua en ru

У Бердянську насильно лікували і утримували в неволі наркозалежних

У Бердянську насильно лікували і утримували в неволі наркозалежних Фото: Людей насильно лікували від залежності (РБК-Україна)

За бетонним парканом знаходилося 17 людей

У Бердянську Запорізької області наркозалежних насильно тримали в "реабілітаційному центрі". Про це повідомила прес-служба прокуратури.

"В ході обшуку встановлено, що зазначена територія по периметру обгороджена високим бетонним парканом з колючим дротом. На території вищезгаданого адреси в одному з приміщень з гратами на вікнах і вхідних дверей виявлено вміст в неволі близько 17 осіб", - сказано в повідомленні.

Як з'ясувалося, приміщення було орендовано громадським об'єднанням "Допомога Запоріжжя" для надання послуг з лікування наркотичної та алкогольної залежності. При цьому ніяких документів і дозволів надати правоохоронцям засновники не могли.

"Пацієнти" розповіли, що їх насильно утримували більше чотирьох місяців.

Відкрито кримінальне провадження за статтею "незаконне позбавлення волі і утримання протягом тривалого часу".

Нагадаємо, житель Закарпаття бив і тримав у рабстві чоловіка.

За словами начальника Кременецького слідчого відділу Максима Щура, причиною непорозумінь між двома закарпатцями виявилися фінансові питання: один з них позичив іншому велику суму грошей.

Повернення боргу підозрюваний не дочекався і запропонував позичальникові відпрацювати цю суму у нього на господарстві на території Рівненської області. Останній погодився і протягом декількох місяців працював на свого земляка. Потім боржник заявив, що припиняє роботу, оскільки вважає, що борг відпрацював сповна. Зловмисник не погодився з цим і закрив "раба" у власному погребі, де періодично його бив.