ua en ru

Ботулізм в Україні: у Кропивницькому двох хлопців госпіталізували після домашніх консервів

Ботулізм в Україні: у Кропивницькому двох хлопців госпіталізували після домашніх консервів Фото: УНІАН

Стало відомо, від чого заразилися постраждалі

У Кропивницькому Кіровоградської області двох молодих людей госпіталізували після вживання домашніх консервів. Медики діагностували у пацієнтів ботулотоксин типу "Б". Про це повідомляє ТСН.

Ігор і Володимир разом орендують квартиру. Збудник був в домашніх консервах, які передала мати одного з них. Домашнє сало і печінковий паштет хлопці скуштували разом. Перші симптоми ботулізму з'явилися наступного дня.

"Відразу я не міг читати. Я прокинувся вранці, взяв телефон подивитися там час – і я вже не бачив. Я думав, звичайно, що ще не прокинувся, ще не вмився, але це тривало протягом п'яти днів", - розповів Ігор Шаповал.

Спочатку сусіди по квартирі лікувалися вдома. А коли стало набагато гірше, вони звернулися до медиків. В обласну лікарню їх привезли через тиждень з дня початку хвороби. Один з пацієнтів не міг самостійно дійти до відділення. Стан був дуже важкий і Володимира відразу забрали в реанімацію.

Ігоря помістили в інфекційне відділення.

"Одному з пацієнтів дали сироватку. При вступі в обох були скарги на порушення зору, сухість, слабкість. Порушення дихання у пацієнтів, слава Богу, не було", - розповів лікар-інфекціоніст Володимир Василенко.

На думку лікарів, зір у чоловіків незабаром відновиться.

За даними ТСН, консерви готувала мати Володимира. Їх вживали й інші родичі вдома, проте більше ніхто не захворів.

В обласному лабораторному центрі відзначили, що в цьому році це перші випадки ботулізму в області.

"У минулому році у нас було шість випадків ботулізму в Кіровоградській області, під час яких постраждало 7 людей і одна жінка 68 років з Новоукраїнського району померла", - розповіла заступник директора обласного лабораторного центру Надія Оперчук.

Раніше повідомлялося, що в Кіровоградській області підтвердився другий випадок захворювання на ботулізм.

Коротко про головне за 22 травня (відео: РБК-Україна)