ua en ru

У Броварах першокласника-інваліда "вижили" з класу

У Броварах першокласника-інваліда "вижили" з класу Фото: Класи з інклюзивною формою навчання відкрилися в багатьох школах (dw.com)

Батьки написали колективне звернення до керівництва школи та управління освіти

У школі №6 м. Бровари Київської області батьки першокласників добилися переведення в інший клас дитини-інваліда. Про це у Facebook повідомив Громадська рада при управлінні освіти і науки Броварської міськради.

Згідно з повідомленням, в цьому році класи з інклюзивною формою навчання відкрилися при школі вперше. Медики і психологи можуть рекомендувати дитині навчатися за програмою загальноосвітньої школи або ж будинку – за особливою, розробленої для нього програмою, яка враховує стан здоров'я, здібності і можливості малюка. Кожну таку дитину постійно супроводжує асистент вчителя.

В результаті розгляду було встановлено, що семеро з батьків першокласників, нібито підтримали звернення в управління освіти, не підписували його.

Юристи Української Гельсінської спілки з прав людини вже встановили у діях батьків порушення законодавства і мають намір оскаржити це в суді.

Однак постраждалу дитину вже перевели в інший клас цієї школи.

А тим часом у Чернігові медика з позивним "Мама Таня", що постраждала в АТО, вигнали з маршрутного автобуса, завдавши їй травму.