ru ua

"Будуть пропонувати "дружити з чистого аркуша": відомий історик пояснив, чому не можна вірити росіянам

"Будуть пропонувати "дружити з чистого аркуша": відомий історик пояснив, чому не можна вірити росіянам Ілюстративне фото (Колаж РБК-Україна)

За словами експерта, проблема не тільки в агресивній політиці Кремля

Українці не повинні шукати серед росіян кращих і гірших - по відношенню до нашої країни вони однакові. Про це сказав відомий історик, вчений, учасник бойових дій на Донбасі Микола Лазарович в інтерв'ю журналу "Країна".

"На початку російсько-української війни звернув увагу на такий допис у Facebook: "Яка неймовірна конструкція: українець, убитий росіянином". Це неймовірно лише для тих, хто погано знає минувшину. Українська історія з кожного свого рядка волає про ворожість до нас московитів. Нинішня війна Росії проти України є продовженням їхньої звичної політики. Це той же ворог, що і кількасот років тому", - зазначив він.

Часто кажуть, що проблема в Путіні, але, впевнений історик, українці "не повинні вестися на підміну понять".

"Проблема в російському народі - спільноті, яка сформувалася з нацистською ментальністю й ненавидить усе, що в її розумінні має ознаки інакшості. Усюди, куди приходять росіяни, - там біль, страждання, смерть. Не шукайте серед росіян кращих і гірших - за ставленням до України вони однакові", - додав Лазарович.

За його словами, коли закінчиться війна, представники так званого "руского міра" змінять тактику - в Україну потягнуться діячі культури, вчені, письменники.

"Вони будуть падати на коліна, будуть пропонувати "дружити з чистого аркуша". Ще один висновок з нашої історії: росіянам не можна вірити ні за яких обставин! Україна переможе. Питання лише в тому, скільки ще жертв забере московський молох", - резюмував він.

Раніше відома письменниця Ірен Роздобудько заявила, що нова хвиля патріотизму в Україні підніметься саме з Донбасу.