Доктор Комаровський роз'яснив, в яких випадках небулайзери абсолютно марні
Доктор Комаровський, який раніше розповів, чим загрожує відмова від вакцинації, дав пораду, в яких випадках потрібно використовувати паровий інгалятор, а в яких - ультразвуковий, тобто небулайзер. Відповідна стаття опублікована на його сайті.
За словами Євгена Комаровського, популярні сьогодні небулайзери, які купують батьки, що більше не хочуть примушувати дітей "дихати над каструлькою", варто застосовувати лише при захворюваннях нижніх дихальних шляхів, таких як обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, бронхіоліти, пневмонії і так далі.
Для інших випадків, які зустрічаються набагато частіше, а саме при захворюванні верхніх дихальних шляхів, підійде звичайний паровий інгалятор. Але з ним теж треба бути обережним, якщо ваша дитина ще зовсім маленька.
Різниця між паровим інгалятором і небулайзером полягає в тому, що перший змішує ліки з парою, а другий дробить їх на дрібні частинки під дією механічних коливань, що знаходяться в діапазоні ультразвуку.
Дія парового інгалятора поширюється на верхні дихальні шляхи, а небулайзера - досягає нижніх. І вони застосовуються при різних видах захворювань:
А оскільки абсолютна більшість ГРЗ - це хвороби, що протікають з ураженням верхніх дихальних шляхів, то звідси логічний висновок - в абсолютній більшості випадків потрібен саме паровий інгалятор, пише Комаровський.
Комаровський розділив всіх "користувачів" небулайзера на три категорії:
"Очевидно, що переважна більшість населення належить до третьої категорії, тому для середньостатистичних мам і тат немає особливого сенсу в тому, щоб купувати небулайзер, який на кілька днів не завадить зараз, або може знадобиться коли-небудь в майбутньому", - заявляє Комаровський.
Традиційно-побутові уявлення про інгаляційну терапію: "треба подихати вологим і гарячим". І щоб уникнути "чайників і каструльок" необхідний саме паровий інгалятор.
Але до застосування даного пристрою також є показання. За словами Комаровського, інгаляційна терапія пором допоможе при сухому малопродуктивному кашлі і закладеності носа для того, щоб дитина могла відкашлятися.
"Якщо кашель продуктивний, а з носа рікою ллються соплі - тоді й без теплої пари можна жити приспівуючи", - пише Комаровський.
Але у зовсім маленьких дітей маленький об'єм легенів і слабкість дихальних м'язів, тому їм складно відкашляти слиз і потрібно бути дуже обережним при застосуванні інгаляції, оскільки мокрота може опуститися, спровокувавши ускладнення у вигляді захворювань нижніх дихальних шляхів.
Комаровський розповів про користь і шкоду інгаляторів (фото: pixabay.com)
Доктор Комаровський дає поради щодо правильного застосування парових інгаляторів:
Як повідомлялося раніше, нещодавно Комаровський розповів, що потрібно знати про кишковий грип і як з ним боротися.
Також ми писали про те, що Євген Комаровський розповів, яка курятина безпечніше.