ua en ru

"Це фантастика": найстаріший міст Києва показали з висоти пташиного польоту (круте відео)

"Це фантастика": найстаріший міст Києва показали з висоти пташиного польоту (круте відео) Фото: Міст Патона (tov-tob.livejournal.com)

З'явилося відео столичного мосту через 64 роки існування

Міст Патона, який проходить через річку Дніпро в Києві, показали з висоти пташиного польоту. Відповідні відео створив "Інформатор", продемонструвавши, як виглядає міст через 64 роки після початку будівництва.

Варто відзначити, що це перший у світі суцільнозварний міст завдовжки 1543 метри. Безпосередню участь в проектуванні та будівництві мосту брав академік Євген Патон, в честь якого і названа споруда.

"Це фантастика": найстаріший міст Києва показали з висоти пташиного польоту (круте відео)

Фото: Міст Патона (wikipedia.org/Ysmolsky)

Будівництво мосту почали в 1939 році, проте під час Другої Світової війни, у вересні 1941 року, процес був заморожений, а в 1942-му на існуючих опорах німці побудували тимчасовий міст. У 1943 році під час відступу німців міст був знищений. Через десять років, у листопаді 1953-го, його добудували і, нарешті, ввели в експлуатацію.

Відео: Міст Патона з висоти пташиного польоту (YouTube/informator.ua)

"Це фантастика! Круте відео! Міст Патона, хто не знає, - найстаріший в столиці. Вміють же наші - українські - майстри! Спасибі авторам ролику, порадували око. І душу", - зазначили в коментарях під відео.

"Це фантастика": найстаріший міст Києва показали з висоти пташиного польоту (круте відео)

Скріншот коментаря (YouTube/informator.ua)

Ширина проїзної частини мосту - 21 м, ширина тротуарів - 3 м. З 1 листопада 1954 року і до 9 червня 2004 року по мосту проходила трамвайна лінія. В 2004 році проводили реконструкцію мосту, і трамваї замінили тролейбусами. В'їзд на міст з боку правого берега оформлений пропилеями доричного ордера, з лівого – двома колонами заввишки по 20 м.

До речі, одне з семи чудес України показали з висоти пташиного польоту.

Красою найбільшого озера Карпат тепер можна помилуватися з висоти пташиного польоту. Відеоролик, у якому одне із семи чудес природи України (офіційно вважається таким з 288 року — ред.), показано з розкішного ракурсу, розмістив на YouTube користувач Pumpmytrip.

Зазначимо, озеро Синевир знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря. Середня глибина водойми становить 10-12 метрів, максимальна — 24 метри. Відомо, що з 1989 року на територіях навколо озера був створений Національний парк Синевир.