ua en ru

Історик знайшов зв'язок між Голодомором і військовою агресією РФ в Україні

Історик знайшов зв'язок між Голодомором і військовою агресією РФ в Україні Фото: Агресія Росії в Україні (ZN.ua)

"Питання часу, коли Росія зазнає поразки", – вважає експерт

Військова агресія Росії на Сході України і в Криму має схожу мету з Голодомором 1933-34 років, організованим радянським режимом. Росіяни намагаються знищити український народ за його бажання бути незалежним і протистояння окупації.

Таку заяву в інтерв'ю "Радіо Свобода" зробив латвійський історик і депутат Сейму Едвін Шноре, який став режисером фільму "Радянська історія".

"У нинішньої агресії Росії на сході Україні схожа мета. На мою думку, нинішній російський режим не може без цього, оскільки російська імперія не може існувати без України. І ризикуючи майже всім, цей режим готовий піти на злочин, щоб зберегти свою імперію, її цілі та зміст", - зазначив він.

На думку експерта, війна Росії з Україною свідчить про те, що імперські плани Кремля не вдається втілити, а його поразка – тільки справа часу.

"Як виявилося, на Заході в той час була інформація про великий голод в Україні, але реакція була дуже пасивною і ніхто нічого не робив, поки майже в центрі Європи нищили голодом 7 мільйонів чоловік. І те, що сталося на сході України в 2014 році – це також один із наслідків Голодомору", – каже історик.

Нагадаємо, що в мережі з'явилася пародія на заяву Путіна про "безмежності Росії".