ru ua

У Києві хочуть зробити пішохідною Бессарабську площу

У Києві хочуть зробити пішохідною Бессарабську площу Фото: Бессарабська площа (wikimedia.org/Дар Вітер)

Міська влада підтримала пропозицію

У Шевченківському районі Києва планують зробити пішохідною Бессарабську площу. Про це повідомив директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Сергій Симонов на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Він розповів, що пропозиції щодо реконструкції, які були презентовані на транспортній комісії, виграли на осінній школі-воркшоп щодо реорганізації дорожнього руху.

"Депутати Київради та комісії Київради одноголосно підтримали пропозицію і взяли до відома результати проведеної школи-воркшопу та попередні результати дослідження", - написав Симонов.

У Києві хочуть зробити пішохідною Бессарабську площу

Скріншот поста (facebook.com/Sergey_Symonov)

Раніше повідомлялося, що частина столичного Подолу буде тільки пішохідною.

У Києві на Подолі з 1 серпня в тестовому режимі зміниться схема організації дорожнього руху. Про це повідомив голова Подільської районної міської адміністрації Валентин Мондрієвський. За його словами, частина території стане пішохідною, зокрема, паркувальні майданчики перед Києво-Могилянською Академією та Подільської райдержадминистрацией.

"На час? У тестовому режимі до середини вересня. У разі позитивних відгуків і результатів буде працювати в постійному режимі", - написав він.

Нагадаємо, Київрада внесла вагомі зміни в Стратегію розвитку міста Києва до 2025 року, надавши пріоритет надалі транспортному розвитку столиці пішоходам. Про це заявив директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Сергій Симонов, передає прес-служба відомства.

Зокрема, він зазначив, що зараз таким експериментальним майданчиком є Контрактова площа, де з'явилася нова велика пішохідна зона, яка об'єднує Контрактову, Поштову площі та вулицю Сагайдачного.

"Стратегія передбачає розвиток міста у наданні пріоритету пішоходам, а також велосипедистам та громадського транспорту. І вже потім – приватному транспорту. Серед водіїв ми проводили опитування і знайшли підтримку такого експерименту. Зараз пішохідна і проїжджа частини площі розділені бетонними блоками, щоб водії звикли до нових правил проїзду, а пішоходи без страху могли прогулюватися", – повідомив Симонов.

Він також зазначив, що бетонні роздільники, які поки виглядають "не дуже естетично", встановлені тимчасово, адже вся Контрактова незабаром зазнає масштабних перетворень.

Зокрема, тут буде сад, сквер, археологічний музей, хаб і т. п. Після реконструкції площі, коли пішохідна зона буде чітко відокремлена від проїжджої частини, бетонні блоки замінювати на металеві стовпці з підсвічуванням, зазначив директор департаменту. Наголошується, що згідно з розробленим планом реконструкції Контрактової площі і прилеглих зон, транспортний рух скорочується поетапно.

На початку було закрито рух по вулиці Сагайдачного, а у вихідні та святкові дні – простір перед НаУКМА. На останній фазі проекту площа перетворюється на пішохідну.